bbbbb40
گروهک منافقین دارای ساختاری دیکتاتوری است/ اعمال محدودیت‌‌های سخت بر اعضای این تشکیلات چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه ، 2 بهمن 1392 ، 14:12
در گزارش هیئت ویژه سازمان ملل (UNAMI) پیرامون گروهک تروریستی منافقین آمده است: این تشکیلات دارای ساختاری دیکتاتوری و سلسله مراتبی است و محدودیت‌های سختی را بر ساکنان کمپ لیبرتی اعمال می‌کند. 357
3644
به نقل از انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، (UNAMI) در گزارش خود مراتب نگرانی‌اش از نقض حقوق بشر ساکنان کمپ لیبرتی توسط سرکردگی گروهک تروریستی منافقین بیان می‌دارد.


گزارش یونامی از نقض حقوق بشر در کمپ لیبرتی بر اساس مصاحبه با اعضایی که موفق به ترک کمپ لیبرتی شده‌اند و همچنین در مذاکرات خصوصی كه با تعدادی از ساکنان فعلی کمپ انجام گرديد، تهیه شده است.

در گزارش یونامی‌ (UNAMI) آمده است که " سرکردگان این تشکیلات به شدت تلاش می‌کنند تا مانع از انجام گفتگوهای خصوصی با ساکنان کمپ شوند.

گروهک تروریستی منافقین که دارای ساختاری دیکتاتوری و سلسله مراتبی است، محدودیت‌های سختی را بر حقوق ساکنان کمپ لیبرتی اعمال می‌کند.

این محدودیت‌ها عبارتند از؛ محدودیت در آزادی تحرک در داخل کمپ، منع ترک تشکیلات، منع ارتباط و اجتماع، ممنوعیت تماس‌های اعضا با خانواده‌هایشان، منع دسترسی به ارتباطات اولیه و دسترسی به مراقبت‌های پزشکی و درمانی. "

بر اساس گزارش یونامی‌‌‌ (UNAMI) کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل نیز در این مدت فعالیت‌های خود را در زمینه شناسایی افرادی که نیاز به حفاظت‌های بین‌المللی دارند و همچنین پیدا کردن راه‌ حلی دائمی برای ساکنان کمپ حریه (لیبرتی) ادامه داد اما تلاش‌های این کمیساریا برای رسیدن به راه حلی جامع به دلایلی از جمله عدم همکاری ساکنان این کمپ و تحریم مصاحبه با کمیساریای عالی پناهندگان، تاکنون ناموفق مانده است.

این گزارش می‌افزاید: در ماه مارس 2013 دولت آلبانی پیشنهاد خود را مبنی بر پذیرفتن 210 نفر از ساکنان کمپ لیبرتی اعلام کرد اما گروهک تروریستی منافقین از پذیرفتن اسامی که دولت آلبانی اعلام کرده بود خودداری نموده و اصرار کرد که گروهک تعیین می‌کند چه کسانی باید به آلبانی منتقل شوند.

در ماه آوریل 2013 نیز دولت آلمان تصمیم گرفت تا 100 نفر از این ساکنان را بپذیرد که این موضوع نیز به کندی پیش می‌رود.

گفتنی است؛ بر اساس تفاهم‌نامه امضا شده با دولت عراق در دسامبر 2011، یونامی نظارت روزانه خود را بر کمپ لیبرتی با 300 نفر از ساکنان گروهک تروریستی منافقین که در فهرست تروریستی برخی از کشورها قرار دارد، ادامه می‌دهد.


 
Secured by Siteground Web Hosting