bbbbb40
حباب قهرمانی پرسپولیس تركید چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه ، 22 ارديبهشت 1388 ، 01:43
محمد محمدی19
4917

 

به تیمی كه راه برود جام نمی‌دهند. دیروز این واقعیت را پرسپولیس در شرایطی كه فقط رویای قهرمانی در جام حذفی را در سر داشت، به تلخی تجربه كرد.
قرمزها بیشتر از آنكه به فكر پیروزی بر پاس همدان باشند، سرخوش از مسیر آسانی بودند كه به فینال جام حذفی ختم می‌شود؛ پیروزی بر را‌ه‌آهن در ورزشگاه آزادی و بعد هم كسب جام قهرمانی!
اما زهی خیال باطل. پاس كه انگار برای صعود به نیمه‌نهایی جام حذفی كوهی از انگیزه بود، در همان ۳۰ دقیقه اول ۲ بار توسط جوزف ادیشون (۱۲) و محمد غلامی (۳۰) تور دروازه پرسپولیس را به لرزه درآورد و چندین بار هم افسوس موقعیت‌های از دست رفته را خورد.
در ادامه شاگردان عجول و دستپاچه وینگادا، به اندازه انگشتان یك دست هم نتوانستند روی دروازه حریف موقعیت گلزنی ایجاد كنند. آنها كه طی روزهای گذشته فقط از قهرمانی حرف می‌زدند، اصلا برای این بازی برنامه‌ای نداشتند و در روزی كه شایسته پذیرفتن یكی از سنگین‌ترین شكست‌های فصل خود بودند، فقط به لطف اخراج ۲ بازیكن پاس بود كه توانستند در دقیقه ۷۹ یكی از گل‌های خورده را توسط بهادر عبدی جبران كنند.
پرسپولیس برای بازگشت به بازی، با احتساب وقت‌های تلف شده ۱۵ دقیقه فرصت داشت تا روی دروازه پاس فشار بیاورد، اما خوش‌شانس بود كه در این لحظات دروازه‌اش بسته ماند. این نتیجه علاوه بر همدانی‌ها بازیكنان راه‌آهن را هم خوشحال كرد، چراكه حالا به جای رویارویی با پرسپولیس در ورزشگاه آزادی، روز پنجشنبه در ورزشگاه خودشان اكباتان به مصاف پاسی می‌روند كه چند بازیكن كلیدی‌اش را به دلیل محرومیت دراختیار ندارد.در دیگر بازی دیروز صبای قم، نوار شگفتی‌های تیم خوب مس رفسنجان را پاره كرد و با كسب برتری ۳ بر ۲ مقابل این تیم، حریف ذوب‌آهن در مرحله نیمه‌‌نهایی شد.
● خداحافظ آقای وینگادا
با شكست از پاس همدان و حذف از گردونه جام حذفی، دوره حضور چندماهه نلو وینگادا در پرسپولیس نیز به پایان راه خود رسید تا در این میان تنها چندصد میلیون پول بی‌زبان از جیب سرخ‌ها پریده باشد.
نلو وینگادا كه با سابقه‌ای تقریبا شناخته شده برای فوتبالدوستان ایرانی به تیم پرسپولیس پیوسته بود تا به اصطلاح فرشته نجات این تیم شود، نتوانست در مدت حضور خود در تیم پرسپولیس خاطره‌ خوبی از خود به جای بگذارد تا پرسپولیسی كه از موقعیتی خوب برای قهرمانی در جام حذفی برخوردار بود، با ارائه یك بازی ضعیف و بی‌برنامه خیال همه را راحت كند.این در شرایطی اتفاق افتاد كه به دنبال اولتیماتوم عباس انصاری‌فرد، همه انتظار داشتند كه نلو وینگادا برای سرخ‌ها سنگ‌تمام بگذارد و تیم را با هدایتی خوب و اصولی به قهرمانی جام حذفی برساند؛ اما این مربی پرتغالی انگار قفلی بزرگ بر دستان خویش زده بود تا در شرایط سخت نتواند تیمش را از بحران خارج كند. بی‌شك برای تیمی كه می‌دانست باید در جام حذفی به انتظارات هوادارانش پاسخ بگوید، بازی در مقابل پاس همدان آن چیزی نبود كه همگان انتظار داشتند. یك بازی بی‌روح و بدون طراوت و خالی از برنامه‌های تاكتیكی، همه آن چیزی بود كه از پرسپولیس دیده شد تا وینگادا با یك نمره منفی بزرگ جلوی نام خود، در آستانه جدایی از این تیم قرار گیرد.


Tags
Last Updated on جمعه ، 27 آذر 1388 ، 03:45
 
Secured by Siteground Web Hosting