bbbbb40
آنهایی كه خوب ظاهر شدند چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه ، 22 ارديبهشت 1388 ، 01:38
علی عباسی17
7032

 

كسی در این حقیقت كه رئال مادرید فصلی پر از ناكامی و فضاحت بار را گذرانده است، شكی ندارد اما عجیب این است كه آنها در تابستان كمتر از مبلغ معمول خرج كردند اما در زمستان ۲ تا خرید ۲۰ میلیون یورویی داشتند تا مشكل مصدومیت هایی كه گریبانگیر برنابئو شده بود را تا حدودی رفع كنند.
آنها در نیمه اول فصل بشدت ضعیف عمل می كردند اما پس از اخراج برند شوستر و روی كار آمدن خوآنده راموس اوضاع تیم تا حدود قابل توجهی تغییر كرد. آنها حتی قبل از ال كلاسیكوی هفته گذشته خود را به بارسلونا در جدول نزدیك كرده بودند و امید هواداران این تیم به قهرمانی معجزه آسای قو ها سپید زیاد شده بود كه شكست سخت مقابل بارسلونا امیدها را بر باد داد. خیلی ها از خود می پرسند چه می شد اگر رئال مادرید موفق می شد كریستیانو رونالدو را به برنابئو بیاورد و یا اگر دیوید ویا پیراهن قو های سپید را می پوشید وضع و حال این فصل رئال مادرید چگونه رقم می خورد؟ به هرحال هیچ یك از این ۲ ستاره ساكن برنابئو نشدند و حال و روز مردان تیم اول پایتخت اسپانیا چنین بود كه دیده شد. در این میان البته بازیكنانی هم بودند كه در میان عملكرد ضعیف همتیمی هایشان خوش درخشیدند. بنابراین منصفانه نیست اگر همه بازیكنان این تیم را ضعیف و بی كفایت بنامیم. بدون شك همین درخشش های فردی دلیل اصلی بالا آمدن رئال مادرید تا خانه دوم جدول، باوجود مشكلات موجود در باشگاه بوده است. در این جا نگاهی به ۵ بازیكن برتر قوی های سپید طی این فصل می اندازیم:
۱- ایكر كاسیاس
بهترین دروازه بان دنیای فوتبال امروز؟ هنوز خیلی ها بهترین بودن او را باور دارند اما او در این فصل ۶ گل نیز دریافت كرده است. با این حال او هنوز هم یكی از بهترین بازیكنان رئال مادرید محسوب می شود چرا كه باوجود ضعف های خط دفاع این تیم، هر دروازه بان دیگری غیر از او در دروازه ایستاده بود گل های بیشتری دریافت می كرد. اگر بخواهیم منصفانه به قضایا نگاه كنیم باید بگوییم كه او این فصل از ضعف بدنی و كمبود اعتماد به نفس رنج می برد. درهر حال او بازیكن خوبی است و اگر شرایطش بهبود پیدا كند بهتر از این هم خواهد شد.
۲- لسانا دیارا
شاید برای نصف فصل او تنها یك بازیكن معمولی رئال مادرید بوده است اما عملكرد او در زمین و تأثیری كه روی بازی ها گذاشت در نیمه دوم فصل او را به مهره كلیدی سفید پوشان تبدیل كرد. او سرعت و توانایی اش را با مهارتهای یك بازیكن كهنه كار به تصویر می كشید. به هرحال او بازیكن خوبی است و استعداد او و ضعف سایرین به او كمك كرد تا زودتر از موعد شناخته شود.
۳- آرین روبن
وقتی به طور كامل از آمادگی بدنی برخوردار است به اندازه لیونل مسی در بازی های رئال مادرید اثر می گذارد اما مشكلش همین ضعف بدنی اش است كه نه تنها از زمین بازی او را دور نگه می دارد بلكه توانایی هایش در زمین را محدود می كند. بازی های زیادی است كه در آنها ۹۰ دقیقه كامل بازی كرده است اما بعضی مواقع حتی سرمربی اش او را شایسته حضور در زمین نمی داند. تیمی چون مادرید كه معمولاً با ۹ مرد جنگنده به مصاف حریفان می رود، به بازیكنانی چون روبن احتیاج دارد، بازیكنانی كه بتوانند به راحتی دریبل كنند و به طور همزمان چند بازیكن را از سر راه بردارند. او این فصل بازی های خوبی انجام داده است اما نه به آن خوبی كه از او انتظار می رود و او را لایق مبلغ پرداختش می كند.
۴- گونزالوهیگوآین
او دیگر یك بازیكن ذخیره فوق العاده نیست كه از نیمكت به زمین بیاید و گل های سرنوشت ساز به ثمر برساند. او هنوز هم گل های مهم و حساسی به ثمر می رساند اما تفاوت ماجرا این است كه حالا بازیكن ثابت تركیب اصلی شده است. طی این فصل او تمام توانایی های خود را نشان داد و از مهارت هایش در دریبل گرفته تا استعدادش در كنترل توپ كه در ۲۱ سالگی مانند بازیكن باتجربه می ماند. او هنوز هم فرصت های بسیاری برای درخشیدن دارد. فصل آینده او می تواند بیش از اینها بدرخشد اما باید دید آیا مادرید او را نگه خواهد داشت یا نه؟ با بازگشت فلورنتینو پرز به عنوان رئیس باشگاه امكان دارد كه برنابئو محل جولان ستارگان بزرگ فوتبال شود و جایی برای یك بازیكن جوان وجود نداشته باشد.
۵- رائول
واقعاً قضاوت در مورد رائول بر پایه گل های زده اش بی انصافی است. همچنان كه سن او بالاتر می رود، او زمان كمتری را به عنوان یك گلزن سطح بالا در زمین صرف می كند گرچه اگر باز هم در موقعیت گلزنی قرار بگیرد بهتر از هركسی عمل خواهد كرد. این روزها او بیشتر یك لیدر در زمین است ، كسی كه به دیگران انگیزه می دهد و روحیه جمعی را حفظ می كند به این دلیل است كه حضور او در تیم مهمتر از تأثیرش در بازی است.


Tags
Last Updated on جمعه ، 27 آذر 1388 ، 03:46
 
Secured by Siteground Web Hosting