bbbbb40
پرده برداری از وابستگی کروبی در ایتالیا چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر خبری   
دوشنبه ، 4 بهمن 1389 ، 15:03
لا رپوبلیکا (La Repubblica) مقاله ای را از نشستی سه روزه در رم با شرکت مایکل لدین جاسوس سازمان سیا و از نئو محافظه کاران آمریکا به نمایندگی از وزارت جنگ آمریکا پنتاگون پرده بر داشت که برای "سرنگونی حکومت ایران" بین مخالفان حکومت ایران و مقامات پنتاگون "به درخواست وزير دفاع آمریکا و توسط سازمان اطلاعات و امنيت ارتش آن کشور طراحي و ترتیب داده شده بود". 623
8191

alt

در جریان تحصن نمایندگان به اصطلاح اصلاح طلب در مجلس ششم، از سوی یکی از شرکت کنندگان در تحصن (که نامش را به یاد نمی آورم) مطلبی عنوان شد و در رسانه ها منعکس شد که تعجب برانگیز بود و درعین حال سرنخی از وابستگی آنها به خارج و نشانه ای از حمایت های پنهان از آن سوی مرز بود. او (غریب به مضمون) گفته بود که اگر نمایندگان اصلاح طلب توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت نشوند، قرار دادهای منعقده بین ایران با شرکت های ایتالیایی لغو خواهد شد! بعدها کروبی در انتخابات سال 1388 حتی در مناظره انتخاباتی خود با دکتر احمدی نژاد، بارها به موضوع روابط خود با ایتالیا اشاره کرده بود، مجلس ایتالیا رسماً به اعلام حمايت از كروبي پرداخت و دلیل آن را همکاری و رابطه زیاد کروبی با مجلس ایتالیا در زمان ریاست وی در مجلس ایران اعلام کرد !؟
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از البرز، سایت حامی رنگی ها موسوم به "جرس" از حمایت رئیس و روسای ادوار گذشته مجلس ایتالیا از مهدی کروبی خبر داد.

این پایگاه اینترنتی که توسط برخی روزنامه‌نگاران فراری و در خارج ازکشور اداره  می‌شود با ذوق زدگی بسیاری نوشت که این نامه به سران نظام نوشته شده و در آن تاکید شده که در صورت دستگیری کروبی "عواقب سختی" در انتظار ایران خواهد بود. مقاله چند سال پیش یک روزنامه ایتالیایی در کنار عملکرد خائنانه کروبی ابعادی از توطئه فتنه را مشخص نموده و پشت صحنه تهدید آن به اصطلاح اصلاح طلبان را نشان می دهد.
روزنامه ایتالیایی لا رپوبلیکا (La Repubblica) در تاریخ 9/9/1383 مقاله ای را از نشستی سه روزه در رم پس از حادثه 11 سپتامبر با شرکت مایکل لدین جاسوس سازمان سیا و از نئو محافظه کاران آمریکا به نمایندگی از وزارت جنگ آمریکا پنتاگون پرده بر داشت که برای "سرنگونی حکومت ایران" بین مخالفان حکومت ایران و مقامات پنتاگون "به درخواست وزير دفاع آمریکا و توسط سازمان اطلاعات و امنيت ارتش آن کشور طراحي و ترتیب داده شده بود".
در این مقاله آمده است که لدین که "دائما بین واشنگتن ، تل آویو و رم در رفت و آمد است" ، ایتالیا را "محل مناسبي براي تزريق كمكهاي مالي به مخالفان حكومت ايران" مي داند و خواستار "سرنگونی رژیم ایران" است که "با کمک مالی شرکت های ایتالیایی راه اندازی شود".
به گزارش روزنامه لا رپوبلیکا، "نيكولو پولاري " رييس اطلاعات و امنيت ارتش ايتاليا برگزاري اين نشست را تاييد مي كند.
نشستی که در آن در این باره صحبت شده بود که "چطور مي شود رژيم تهران را با كمك شركت هاي مالي ايتاليايي از جمله شركت نفت اني ، سرنگون كرد؟" "ماسيمو بروتي " عضو كميسيون پارلماني نظارت بر تشكيلات امنيتي ايتاليا در مصاحبه با روزنامه مذکور گفت: "من مي دانم آوريل 2003 ميلادي آقاي لدين پيشنهاد يك جنگ سياسي عليه رژيم هاي ايران و سوريه را مطرح كرده بود."
خبرنگاران لارپوبليكا در ادامه با خود مايكل لدين نیز درباره نشست رم گفت و گو كرده اند. لدين در اين گفت و گو برگزاري جلسه اي درباره ايران را تاييد مي كند و مي گويد "به اعتقاد من دولتها و شركتهاي غربي بايد از مخالفان دمكراتيك حكومت ايران حمايت كنند." روزنامه اضافه می کند که "طبيعتا اين ديدگاه شخصي او نبود بلكه ديدگاه نئومحافظه كاران آمريكاست كه در واشنگتن از قدرت زيادي برخوردارند و با انتخاب دوباره بوش و قدرت گيري كاندوليزا رايس تقويت هم شده اند."
اینک که سرنخ ماجرا و حتی انتهای آن مشخص شده است، جا دارد موضوع از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گیرد. مناسب است وزارت اطلاعات و دستگاته قضائی موضوع را به صورت جدی
مورد بررسی قرار دهند.
دکتر محمدحسن قدیری کارشناس مسایل استراتژیک برای این عقیده است که ، مجلس شورای اسلامی می تواند با تصویب تحقیق و تفحص در باره تحصن جمعی از نمایندگان مجلس ششم و حمایت های سیاسی و مالی خارجی از به اصطلاح اصلاح طلبان موضوع را مورد بررسی قرار دهد. بنا به نوشته روزنامه لارپوبلیکا زمان برگزاری نشست مذکور در رم همزمان با حضور وزیر دفاع ایتالیا درآمریکا و ملاقات او با مقامات سازمان سیا بوده است.
وی میگوید: می توان زمان سفر وزیر دفاع ایتالیا به آمریکا را بدست آورد و دید که آیا در آن ایام احیانا چه کسانی از ایران به ایتالیا سفر کرده اند. در تاریخ 10 آذر 1383 طی مقاله ای با عنوان ضرورت تحقیق و تفحص در باره حمایت خارجی از مدعیان اصلاح طلب ینوشته بودم: "قطعا حمایت غرب از عناصر نفوذی در صفوف ملت و در دستگاهای حکومتی به گذشته محدود نگشته و در آینده ابعاد وسیعتری خواهد یافت.
قدیری می افزاید:  انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، مقطعی است که قطعا آنها قصد دخالت در آن را دارند." آری فساد کروبی به شهرام جزایری ها محدود نمی گردد.

Tags
 
Secured by Siteground Web Hosting