bbbbb40
موسوي و كروبي در پيشگاه خداوند، مردم و شهدا ظلم بزرگي كرده‌اند چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر خبری   
يكشنبه ، 14 آذر 1389 ، 12:02
3
12959

alt

به گزارش خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس«توانا»، محمدرضا باهنر صبح امروز يكشنبه در نشست خبري كه در محل اين تشكل برگزار شد، در خصوص فعاليت‌هاي زودهنگام انتخاباتي در جريان اصولگرايي اظهارداشت: معضلي كه در خصوص انتخابات وجود داشت از طرفي حسن و از طرفي داراي مشكل بود؛ هر سال در كشور يك انتخابات برگزار مي‌شد و اين انتخابات‌ها يك پيش‌لرزه و يك پس‌لرزه داشت از اين رو به اين نتيجه رسيديم كه تعداد انتخابات در كشور كم و به جاي هر سال يك انتخابات هر دو سال يك انتخابات برگزار شود؛ چراكه اين به نفع كشور است.

وي با اشاره به اينكه البته احزاب غير از انتخابات كار ديگري نداشته و حق آنان است كه در انتخابات‌ها فعاليت كنند، تصريح‌كرد: دستگاه‌هاي اجرايي و حكومتي نبايد وارد انتخابات شوند و اين به نفع فعاليت‌هاي جاري كشور نيست.

دبير كل جامعه اسلامي مهندسين ادامه داد: فعاليت‌هاي اصولگرايان در خصوص انتخابات مجلس آينده نيز مثل اصلاح‌طلبان است اما اين فعاليت‌ها براي مجلس نهم نيست؛ بعد از فتنه سال گذشته سران فتنه در پيشگاه خداوند، مردم و شهدا ظلم بزرگي كرده و فضاي فتنه زمينه بازي رسمي و رقابتي را به هم ريخت.

وي در ادامه گفت: جريان اصلاح‌طلبي مي‌تواند با مواضع درست و شفاف در چارچوب قوانين كشور فعال باشد به شرطي كه دنبال ساختارشكني نباشد و مرز خود را با جريان فتنه روشن و از آنان اعلام برائت كند.

باهنر اظهار داشت: اصولگرايان اختلاف سليقه‌هايي دارند كه برخي ممكن است عاطفي و برخي هم شايد قبيله‌اي باشد و مسئولان تاثيرگذار همواره تلاش مي‌كنند كه مسائل اصلي را از فرعي جدا كنند و تلاش‌هايي در اين زمينه شروع شده كه جامعتين، جبهه پيروان و جامعه اسلامي مهندسين در اين خصوص فعال است.

وي بر همين اساس به ديدار چهره‌هاي اصولگرا با رئيس‌جمهور براي رسيدن به وحدت اشاره و تصريح كرد: رئيس‌جمهور اقدامي را انجام داد كه يك جلسه بيشتر نبود و شايد هم تكرار نشود اما دعوتي براي وحدت بود كه چهره‌هاي شاخص اصولگرا نيز در آن حضور داشتند؛ اختلافات اصولگرايان هيچ‌يك اصلي نيست و مي‌توان از آنها صرف نظر يا حل كرد.

دبيركل جامعه اسلامي مهندسين در پاسخ به سئوالي مبني بر اينكه با ادامه جلسات چهره‌هاي شاخص اصولگرا با رئيس جمهور، تصريح كرد: درآن جلسه 30نفره اول، هم رئيس‌جمهور و هم شركت‌كنندگان تاكيد داشتند كه عسگراولادي، حدادعادل و ولايتي بحث را پيگيري كنند و اين سه نفر جلساتي را با هم داشته و جلسه بعدي را نيز با رئيس‌جمهور برگزار كرده‌اند.

وي در پاسخ به سؤال خبرنگاري مبني بر كانديداتوري شما در انتخابات رياست جمهوري و رقابتت شما با اسفنديار رحيم مشايي، گفت: اين حرف بيشتر به طنز شبيه است؛ بنده به هيچ وجه نمي‌خواهم كانديدا شوم.

*مهدي هاشمي نمي‌تواند براي دادگاه شرط بگذارد

نماينده مردم تهران در مجلس در ادامه به مهدي هاشمي و اتهامات وي اشاره كرد و افزود: تكليف اين اتهامات را دادگاه بايد روشن كند؛ اما متهم نمي‌تواند براي حضور در دادگاه شرط بگذارد چراكه قانون تكليف شرط و شروط را مشخص مي كند.

وي اضافه‌كرد: روال طبيعي اين است كه مهدي هاشمي خود را تسليم دستگاه قضايي كند و اين به مصلحت او است و گرنه اگر به عنوان يك چهره فراري مطرح باشد به مصلحت خود و خانواده‌اش نيست به همين دليل توصيه ما اين است كه بازگردد و برخورد قوه قضائيه نيز عادلانه خواهد بود.

*سوال از رئيس جمهور به مصلحت كشور نيست

باهنر در جواب سوال ديگري در رابطه با نامه‌ منتشر شده از سوي مجلس در رابطه با تخلفات دولت و بحث سوال از رئيس جمهور، گفت: در مذاكرات بين مجلس و دولت و شوراي نگهبان تلاش اين بود كه اشكالات اعلام شود تا معضلات حل شود، اما اگر رئيس‌جمهور قانوني يك كاري را اجرا نكند و از نظر ما تخلف باشد مورد سؤال قرارگرفتن يا برخورد تند با وي و بحث عدم كفايت رئيس جمهور به مصلحت كشور نيست و بايد راه حل بهتري پيدا شود و تلاش شود كه وزرا به وظايف خود عمل كنند.

دبيركل جامعه اسلامي مهندسين با اشاره به اينكه استيضاح يك كار قانوني است، افزود: اينگونه نيست كه استيضاح هر لحظه انجام شود و در واقع استيضاح مثل اقدام به طلاق زن و شوهر است؛ هر چند كار حلالي است، اما اتفاقي نيست كه بتوان به راحتي آن را انجام داد.

وي در پاسخ به سوالي در خصوص نقش سه قوه با توجه به اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها، اظهارداشت: هدفمندكردن يارانه‌ها كار مهمي است و هر كس آن را انجام دهد بايد از وي تشكر كرد و به هر نحو به او كمك كنيم.

باهنر با تأكيد بر اينكه مجلس بارها اعلام كرده دولت را در اجرايي شدن قانون هدفمندي كمك خواهد كرد، افزود: مجلس حاضر است شوراي مشورتي از نمايندگان مجلس براي مشورت دادن به دولت را انتخاب كند؛ البته مجلس در اجرا دخالت نخواهد كرد و فقط مشورت مي‌كند.

*نظر مطهري براي سوال از رئيس جمهور انفرادي است

باهنر در جواب سوالي در خصوص تلاش‌هاي علي مطهري مبني بر طرح سوال از رئيس‌جمهور و ضرورت مطرح شدن اين موضوع در شرايط فعلي، گفت: سوال از رئيس‌جمهور در قانون اساسي آمده، هرچند در طول 30 سال گذشته اين اتفاق نيفتاده اما اين مساله خيلي مهم نبوده كه نبايد اتفاق افتد.

وي بر همين اساس تلاش علي مطهري در اين موضوع را نظر فراكسيون اصولگرايان ندانست و تصريح‌كرد: اين اقدامي انفرادي است و به نظر من در شرايط فعلي موقعيت مناسبي براي انجام اين كار نيست.

نماينده مردم تهران در مجلس در مورد طرح دانشجوي پولي، گفت: اين موضوع به رد شوراي نگهبان و تصويب مجدد مجلس نرسيده و اگر خبرهايي در اين زمينه وجود دارد، غير رسمي است.

وي در عين‌حال در خصوص تفاوت اصولگراي ناب و ناخالص گفت: به نظر من محدود كردن دايره اصولگرايي به نفع اين تفكر نيست، البته يك سري اصول وجود دارد كه اصولگرايان بايد آنها را رعايت كنند.

باهنر در ادامه با اشاره به برنامه 20:30 و اشاره‌ آن به بي‌انضباطي نمايندگان مجلس، گفت: گله جدي از صدا و سيما در اين خصوص دارم؛ البته بعضي مي‌گويند صدا و سيما از جاي ديگري با مجلس مشكل دارد اما اين درست نيست چرا كه اگر در مقطع فعلي(بررسي لايحه برنامه پنجم) بخواهيم كم كاري، تنبلي و بي‌انضباطي را القا كنيم، ظلم و كم لطفي است.

وي همچنين با اشاره به آلودگي هواي تهران گفت: آلودگي هواي تهران و برخي شهرهاي بزرگ مساله‌ تاسف‌بار و غير قابل تحمل است كه دولت و دستگاه‌هاي اجرايي براي حل آن تلاش‌هاي زيادي مي‌كنند، اما اين موضوع به درد مزمني تبديل شده كه سال به سال ماه به ماه و روز به روز افزايش مي‌يابد؛ عمده‌ مشكل آلودگي هوا به خودروها و صنايع مربوط مي‌شود و اگر چه تعطيلي موقت برخي مراكز به شكل مسكن عمل كند، اما بايد در اين زمينه اقداماتي انجام داد، پس بايد اين بحران را دولت به درستي تشخيص دهد و براي حل آن عمل كند و براي حل مساله‌ي آلودگي هوا بايد از نظرات كارشناسان بهره گرفت و كنترل و تنظيم كارهاي صنعتي و خودروسازي در كشور را مورد بررسي قرار داد.

*خاتمي و هاشمي خواص مردود شده هستند

اين نماينده اصولگراي مجلس همچنين به پيروزي قابل تقدير ورزشكاران در ميدان ورزشي چين اشاره كرد و از قهرماناني كه با زحمت اين افتخارات را آفريدند و از مسئولان ورزشي و دولت جمهوري اسلامي تشكر كرد.

وي در پاسخ به سوال مبني بر اينكه سران فتنه از نظر شما چه كساني هستند، يادآورشد: موسوي و كروبي سران فتنه هستند و در شكل‌گيري فتنه نقش اصلي داشتند اما برخي از خواص مانند هاشمي و خاتمي كه سكوت كردند و مواضع شفاف و قابل قبولي در رابطه با حوادث بعد از انتخابات نگرفتند، خواص مردود شده هستند.


Tags
Last Updated on يكشنبه ، 28 آذر 1389 ، 12:05
 
Secured by Siteground Web Hosting