bbbbb40
تناقضات کروبی 8: تناقض در تبعیت از ولایت فقیه چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر خبری   
سه شنبه ، 4 آبان 1389 ، 09:46
  7
10908

 

تناقضات کروبی درباره ولایت فقیه

alt

سحام نیو: مهدی کروبی در سخنان خود جایی در حمایت و تبعیت  از رهبری و ولایت فقیه و جای دیگر بر علیه اختیارات ایشان وکم ارزش بودن نظر رهبری تاکید می کند. در اینجا بخشی از سخنان متناقض کروبی درباره ولایت فقیه آورده شده است.

قبل:

این بخشی از سخنان کروبی در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه در سال شصت است که بر علیه منافقان و گروهک نهضت آزادی  سخن می گوید و آنها را به مخالفت با ولایت فقیه متهم می کند:

"شما نبودید که با ولایت فقیه مخالفت کردید؟ شما مخالفت و توطئه برعلیه مجلس خبرگان نکردید؟ شما نبودید که آن قدر به این گروهک ها آزادی دادید که ما مصیبتش را هنوز داریم و سال های آینده هم خواهیم داشت؟ شما نبودید که داشتید انقلاب را منحرف و یک خیانتی به تاریخ می کردید؟ مردم انقلاب اسلامی کرده بودند و شما داشتید با شعارهای ملی و ملی گرایی در مقابل اسلام، انقلاب مردم را منحرف می کردید(نشریه شلمچه/ بهمن76)

مهدی کروبی : بعد از سخنان رهبري و نظر ايشان در مورد سلامت انتخابات، ديگر نبايد در زمينه سلامت انتخابات

سخني گفت.

 مهدي كروبي در تبلیغات انتخاباتیش  در ديدار با اعضاي شوراي مركزي انجمن اسلامي دانشجويان  دانشگاه الزهراكه  در دفتر وي انجام ‌شد، در خصوص تشكيل گروه صيانت از آراي مردم، گفت: منظور ما از تشكيل  گروه و ستادي براي  صيانت از آراء فقط حضور نماينده كانديداها بر سر صندوق بود تا نظارت نمايندگان كانديداها  به‌طور جدي در سر صندوق‌ها وجود داشته باشد.

وي ادامه داد: تاكنون چيزي به عنوان نماينده كانديداها بر سر صندوق وجود داشته، اما متأسفانه حضور نماينده كانديداها بر سر اخذ رأي با مشكلات فراواني است و ما فقط قصد داريم نماينده‌اي از خود براي احقاق حق بر سر صندوق بگذاريم.

دبيركل حزب اعتماد ملي با اشاره به سخنان روز گذشته مقام معظم رهبري در خصوص انتخابات و سلامت آن تصريح كرد: بعد از سخنان رهبري و نظر ايشان در مورد سلامت انتخابات، ديگر نبايد در زمينه سلامت انتخابات سخني گفت. كروبي در پاسخ به اين سوال كه با توجه به خط‌ مشي شما كه نگاه به گفتمان امام خميني(ره) است؛ چرا از طيف علامه كه غيرقانوني نيز اعلام شده حمايت مي‌كنيد، گفت: در اختلافات دانشجويان وارد نمي‌شوم؛ چون خود روحانيون نيز با يكديگر اختلاف دارند و بايد رابطه ما با يكديگر حفظ شود و با توجه به در پيش بودن انتخابات هر كس كه از ما حمايت كند ما نيز از او استقبال مي‌كنيم.

وي اضافه كرد: در مورد غيرقانوني و قانوني بودن طيف علامه سخني نمي‌گويم و بايد توجه كرد كه امروز بعد از گذشت 30 سال از انقلاب اسلامي در طول مدت اين 30 سال طوفان‌هاي بسياري در كشور ايجاد شده و مسائلي مانند چپ و راست دوران سازندگي دوران اصلاحات سپري شده و در تمام اين مدت فقط از ارزش‌ها دفاع مي‌كردم. كروبي در پاسخ به اين سوال كه آيا طيف علامه جزو خط‌قرمزها و به دنبال براندازي نظام نيست؟ اظهار داشت: تا  كسي حرف نپخته‌اي زد نبايد او را به براندازي نظام متهم كرد؛ زيرا اگر جواني خطا كرد نبايد با سرنوشتش بازي  شود؛ اين عدل اسلامي است. اگر در مورد گروه‌هاي چپ و بهائيان نيز محروميتي باشد بايد اين محروميت به صورت  حساب شده اعمال شود.  كروبي ادامه داد: در سال‌هاي پيش به خاطر انتقادم به طيف علامه دفتر تحكيم مورد حمله قرار گرفتم. به نظر من اعضاي طيف علامه اصلاح طلباني هستند كه حرف‌هاي تندي مي‌زنند و من خطاب به اعضاي  طيف علامه گفتم كه حرف‌هاي شما را قبول ندارم ولي از حقوق شما دفاع مي‌كنم!

كروبي در مصاحبه با فايننشال تايمز : من ولايت فقيه را قبول دارم

كروبي با اشاره به شعارهاي ساختار شكن و سكولار پس از حوادث انتخابات گفت: من فكر مي‌كنم كه اين شعارها 100 درصد اشتباه است و هيچ ثمره‌اي ندارد. من حتي به چنين شعارهايي نيز مشكوك هستم.

كروبي در پاسخ به اين سوال فايننشال تايمز كه از وي پرسيد "چرا شما به طرفداران خود نمي‌گوييد كه چنين شعارهايي را سر ندهند " پاسخ داد: من به آنها مي‌گويم.گروه اندكي از آنها شعار مي‌دهند :نه غزه، نه لبنان، جانم فداي ايران ". .
اين روزنامه از كروبي درباره موضع‌اش در خصوص "ولايت فقيه " سوال كرد كه وي گفت: من ولايت فقيه را قبول دارم. من جمهوري اسلامي و قانون اساسي را قبول دارم. من با شعارهايي كه خواستار تغيير ساختارهاي قدرت است مخالفم.

بعد:

بیانیه کروبی درباره اختیارات ولایت فقیه

مهدی کروبی پس از شکست در انتخابات بیانیه ای برعلیه اختیارات ولی فقیه صادر کرد که با استقبال بی نظیر سایت های دشمنان انقلاب مواجه شد . کروبی در بخشی از این بیانیه رای مقام معظم رهبری را در مقابل اعتراضات بی ارزش تلقی می کند.

"چرا با توسل به ولایت فقیه تیشه به ریشه قانون اساسی و جهوری اسلامی برخواسته از رأی مردم زده و اختیار و دامنه ولایت فقیه آنقدر توسعه داده شد که بعید می دانم در مواردی این مقدار اختیار از سوی خداوند به پیامبران و ائمه معصومین نیز داده شده باشد و حتی گمان نمی کنم که خدا چنین حقی برای چنین برخوردی با بندگان را برای خودش نیز اعمال کند .

رهبری در مورد انتخابات نظر خود را اعلام کردند اما آنچنانکه دیدیم مردم در کمال احترام به ایشان، نظری دیگر داشتند و آن مطالبه رأیی بود که به صندوق انداخته بودند"

نامه کروبی به رئیس مجلس خبرگان رهبری

کروبی در این نامه وقیحانه از هاشمی رفسنجانی می خواهد که با نظارت بر رهبری جلوی گسترش فساد گرفته شود. در بخشی از این نامه اینگونه آمده است:

"اکنون از آنجایی که مجلس خبرگان رهبری وظیفه سنگین نظارت بر عملکرد رهبری و تشخیص بقای شرایط را در وی بر عهده دارد و رهبر اختیارات و وظایف خویش را از طریق قوه مقننه، قوه قضاییه، قوه مجریه، شورای نگهبان قانون اساسی، نیروهای مسلح، سازمان صدا و سیما، ائمه جمعه و... اعمال می‌کند. لذا بر مجلس خبرگان رهبری است که عملکرد کلیه قوا و نهادهای مذکور را نحوه تعامل رهبری با آنان را به دقت مورد نظارت قرار دهد و در راستای اصلاح قوا و نهادهای مزبور از طریق نظارت بر عملکرد رهبر بکوشد تا مانع بروز فساد و گسترش آن در ارکان نظام و موجبات تزلزل جایگاه ولایت فقیه و رهبری به واسطه اهمال در انجام وظایف و یا استفاده نادرست از اختیارات گردد."

این اظهارات متناقض شیخ خائن نشان دهنده وجود نوعی نفاق درونی در این منافق است که درجایی که اوضاع بر وفق مرادش باشد حامی رهبری و درجایی که بر ضرر او باشد مخالف سرسخت ولی فقیه است 

 


Tags
Last Updated on سه شنبه ، 4 آبان 1389 ، 10:08
 
Secured by Siteground Web Hosting