bbbbb40
سایه سنگین ابهام بر مواضع هاشمی چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
جمعه ، 15 مرداد 1389 ، 01:03
 2
4376

 

بعد از ناکامی جریاناتی که سعی داشتند با فتنه انگیزی و یا استفاده از فضای فتنه، ماهی خود را صید کنند اکنون اظهار نظرات جالبی از برخی خواص که در آن برهه تاریخ ساز سکوت اختیار کرده بودند می‌شنویم اینکه مثلا جمهوری و اسلامیت نظام دو رکن خلل ناپذیر مردم سالاری دینی در کشور هستند و افراط و تفریط در هر کدام از این دو بخش ضربه جبران ناپذیری به نظام، انقلاب و آینده کشور خواهد زد!
این گفته‌های آقای هاشمی رفسنجانی است که رو دوشنبه، یازدهم مردادماه 1389 یعنی یک‌سال و دوماه بعد از آغاز فتنه‌گری‌ها عنوان شده است.
گرچه این سخنان مطلوب و اصلا همان نکته‌ای است که بارها از سوی مقام معظم رهبری و حضرت امام مورد اشاره قرار گرفته است اما مطلبی که با صدور این جملات از سوی اکبر هاشمی رفسنجانی در همان ابتدا به ذهن خطور می‌کند این است که آیا برای گفتن این حرف‌ها قدری دیر نیست؟
"خواص"، همان کلمه‌ای است که بارها در فرمایشات رهبر معظم انقلاب و در اوج فتنه‌‌گری‌ها و سکوت گزیدن‌ها به آن برمی‌خوریم، جایی که ایشان می‌فرمایند: کجا هستند عمارها که روشنگری کنند؟ این عمار؟
نقش عمارها که همان خواص با بصیرت جامعه هستند در این بین کاملا روشن است اینکه باید روشنگری کنند و از غبار فضا بکاهند به همین سادگی، یعنی در فضایی که ممکن است افکار عمومی به انحراف رود و همین طور حقایق برای مردم مکشوف نباشد این عناصر پا به میدان بگذارند و  نقش راهنما و چراغ را بازی کنند. 
هاشمی رفسنجانی جمهوری و اسلامیت نظام را در حالی دو رکن خلل ناپذیر مردم سالاری دینی در کشور می‌خواند و می‌گوید: "افراط و تفریط در هر کدام از این دو بخش ضربه جبران ناپذیری به نظام، انقلاب و آینده کشور خواهد زد" که کسانی که به حمایت ایشان از خود افتخار می کردند، در مهمترین نمایش جمهوریت نظام، یعنی انتخابات، با ادعای کذب تقلب اساس دموکراسی در کشور را زیر سوال بردند.
این همان کاری است که بعد از چند ماه از آغاز فتنه با وجه اسلامیت نظام نیز شد، همان اتفاقی که در روز عاشورا و ماه مبارک رمضان افتاد و در ادامه منجر به این شد که غرب، جریان مقابل "پیروز" را هم‌پیاله خود و به عنوان یک متحد حمایت از آن را تقویت و علنی تر کند.
این خوب است که پدر مهدی هاشمی می‌داند دشمنان نظام جمهوری اسلامی دائما در کمین فرصتی برای ضربه به این نظام هستند اما آیا ایشان این را هم می‌داند که به واسطه مواضعشان در سال گذشته و همین طور اصرار بر آن در دوران پس از فتنه که از نامه همراه با توهین به امام امت آغاز شد که ای کاش در تمام این دوران سکوت فریاد خاموش ایشان بود دائما این رسانه‌های فتنه بودند که تیتر خود را از ایشان می‌گرفتند؟
به نظر می‌رسد اکنون که دیگر غبار فتنه خوابیده و حقیقت اظهر من الشمس شده است، برای خواص بهتر است که با اتخاذ مواضع دوپهلو خود را در برابر ملت تضعیف نکنند.


Tags
 
Secured by Siteground Web Hosting