bbbbb40
سران فتنه و ضدانقلابيون بايد جوابگوي خون فرزند بي‌گناهم باشند چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
جمعه ، 15 مرداد 1389 ، 00:44
 2
9700

 

پدر شهيد «يعقوب بروايه» از شهداي پس از انتخابات با بيان اينكه مردم نبايد فريب سران فتنه را بخورند، گفت: سران فتنه و ضدانقلابيون بايد جوابگوي خون فرزند بي‌گناهم باشند.


عبدالزهرا بروايه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ايثار و شهادت باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: شهيد يعقوب بروايه، دوره ابتدايي را در روستاي بروايه تحصيل كرد و براي تحصيل در مقطع راهنمايي به دهستان الهايي رفت و سپس مدرك ديپلم را در شهر اهواز گرفت.

پدر شهيد «يعقوب بروايه» بيان داشت: وي مدرك ليسانس را از دانشگاه اراك گرفت و بعد از آن در دانشكده هنر و معماري دانشگاه تهران در رشته نمايش ادامه تحصيل داد و علاوه بر تحصيل، در پايگاه‌هاي مقاومت بسيج فعاليت مي‌كرد.

وي اضافه كرد: شهيد در سال گذشته دانشجوي ترم آخر كارشناسي ارشد رشته هنر بود؛ قبل از انتخابات به پسرم گفتم «تهران براي انتخابات وضعيت خوبي ندارد و به اهواز برگردد» ولي او گفت «23 خرداد امتحان دارم و نمي‌توانم به اهواز بازگردم».

پدر شهيد 26 ساله «يعقوب بروايه» اضافه كرد: منزل شهيد يعقوب در خيابان اسكندري شمالي بود و او ساعت 9:30 صبح 23 خرداد براي امتحان به دانشگاه رفت و ساعت 15:30 با او تماس گرفتم و گفت «پدر! من الان دانشگاه هستم و امتحانم را دادم؛ خيابان شلوغ شده و منتظرم خيابان‌ها كمي آرام شود تا با ماشين به خانه بروم».

وي بيان داشت: آن روز شهيد امتحان درس معارف اسلامي داشت كه بعدها استاد اين درس، برگه امتحاني او را به ما داد كه شهيد مطالب جالبي را در آن برگه نوشته بود.

بروايه بيان داشت: شهيد ساعت 16:30 با ما تماس گرفت و گفت «الان نزديك ميدان آزادي هستم و از كوچه و پس كوچه‌ها سعي مي‌كنم خودم را به منزل برسانم» بعد از اين تماس تلفني هر چقدر به وي زنگ زديم، جواب نداد.

وي بيان داشت: ساعت 18 دوباره با شماره شهيد يعقوب تماس گرفتم و يك پسر كم سن و سال تلفن را جواب داد و زود قطع كرد سپس با دوستان و همراهان شهيد تماس گرفتم و آنها هم از پسرم خبر نداشتند تا ساعت 10 شب هر چقدر تماس گرفتيم، از شهيد خبري نبود.

پدر شهيد «يعقوب بروايه» ادامه داد: از وضعيت پسرم هيچ گونه اطلاعي نداشتم، شب 24 خرداد بليط هواپيما گرفتم و از اهواز خودم را به تهران رساندم و به همراه پسر و برادرم براي پيدا كردن شهيد يعقوب به تمام بيمارستان‌هاي تهران رفتيم تا 2 روز موفق نشديم اثري از يعقوب پيدا كنيم تا اينكه پس از 2 روز شهيد را در بيمارستان لقمان حكيم ملاقات كرديم كه متاسفانه بر اثر اصابت تير به ناحيه سر شهيد، وي دچار ضربه مغزي شده و به حالت كما رفته بود.

بروايه گفت: بعد از پرس و جو به ما گفتند كه شهيد را از سر خيابان اسكندري به بيمارستان لقمان حكيم تحويل داده بودند و به محل حادثه رفتيم و فردي كه شاهد عيني اين جريان بود به ما گفت «اين جوان كوله پشتي به همراه داشت و مردي كه كت و شلوار بر تن داشت با يك سلاح بي‌صدا و از فاصله نزديك به طرف او شليك كرد».

پدر شهيد «يعقوب بروايه» ادامه داد: از طرف ديگر پليس آگاهي هم به ما اعلام كرد كه از فاصله 2 متري به شهيد شليك شده و صحت حرف آن فرد به من ثابت شد.

وي ادامه داد: حدود يك هفته در بيمارستان بوديم و تمام مأموران نيروي انتظامي و افرادي كه در بيمارستان حضور داشتند با ما همكاري خوبي داشتند.

بروايه در خصوص مسببان شهادت «يعقوب بروايه» بيان داشت: در اين قضايا عناصر ضدانقلاب سوءاستفاده كردند؛ زماني كه در بيمارستان بودم عده‌اي از سوي بي‌بي‌سي و العربيه آمدند تا با من مصاحبه كنند ولي من قبول نكردم.

وي در خصوص كساني كه فضاي متشنج بعد از انتخابات رياست جمهوري را ايجاد كردند، اظهار داشت: كساني كه به اين انقلاب اسلامي بدبين هستند و نمي‌خواهند اين انقلاب جلوه‌اي داشته باشد، اين كار را انجام دادند و فرزندان بي‌گناه اين مملكت را كشتند.

پدر شهيد «يعقوب بروايه» با اشاره به كساني كه مدعي تقلب در انتخابات بودند، اضافه كرد: در مملكت ما مقام معظم رهبري و قانون براي تشخيص دادن تقلب در انتخابات وجود دارد، دليلي نداشت كه اين افراد در خيابان‌ها لشكركشي كنند و جوانان اين مملكت را به شهادت برسانند.

وي با تأكيد بر اينكه مملكت ما قانون دارد، افزود: فرزند من براي ادامه تحصيل در روستاها درس خواند و با تمام مشكلاتي كه بر سر راهش بود تحصيلات خود را ادامه داد و در آخر كساني كه دنبال كرسي قدرت مي‌گشتند، فتنه‌اي را به پا كردند و فرزند من نيز بي‌گناه به شهادت رسيد.

بروايه با بيان اينكه شهيد «يعقوب بروايه» در تاريخ هفتم تير به شهادت رسيد و در روستاي بروايه تدفين شد، ادامه داد: از مسببان اين قضيه و سران فتنه و از ضدانقلابيون شكايت كردم، كسي كه فرزند مرا به شهادت رسانده بايد جواب بدهد.

وي با اشاره به اينكه سران فتنه به نتيجه نخواهند رسيد، افزود: در روزهاي نخستين شهادت پسرم، موسوي پيام تسليت براي ما فرستاد و من به آنها گفتم بنده، موسوي و پيام تسليت او را قبول ندارم به هر حال ما رأي خودمان را داديم ما فرزندان نظام مقدس اسلامي هستيم و فرزند همين انقلاب هستيم و آنها دنبال كساني ديگر بروند.

پدر شهيد «يعقوب بروايه»، با بيان اينكه كارهاي سران فتنه براي ملت آشكار است و آشكارتر نيز مي‌شود، خاطرنشان كرد: چهره اين افراد براي مردم شناخته شده است و عده كمي هستند كه فريب اين افراد را مي‌خورند؛ سران فتنه بدانند كارهايشان به هيچ‌وجه به سرانجام نخواهد رسيد.

بروايه يادآور شد: از ملت ايران مي‌خواهم فريب حرف‌هاي عناصر ضد انقلاب و ضد نظام اسلامي را نخورند؛ اين افراد مي‌خواهند با اسلام بازي كنند و از خداوند مي‌خواهم هيچ‌وقت اين انقلاب را از دست ندهيم زيرا از دست دادن انقلاب اسلامي پشيماني سنگيني را به بار خواهد گذاشت.

وي در پايان بيان داشت: خداوند حافظ و نگهدار مقام معظم رهبري باشد تا ايشان مثل هميشه مدبرانه عمل كنند و نظام مقدس اسلامي را از هر آسيبي مصون بدارند.

شهيد «يعقوب بروايه» در روستاي بروايه واقع در 25 كيلومتري جاده اهواز ـ انديمشك به همراه 3 خواهر و 4 برادر زندگي مي‌‌كرد.
پدر اين شهيد 26 ساله در زمين‌هاي كشاورزي فعاليت مي‌كند و علاوه بر آن از نيروهاي فعال بسيج و كميته امداد امام خميني (ره) بوده است.
Tags
 
Secured by Siteground Web Hosting