bbbbb40
حمله شدید سایت حامی دولت به خبرگزاری فارس چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه ، 12 مهر 1391 ، 15:16
حمله شدید سایت حامی دولت به خبرگزاری فارس 80
15331

حمله شدید سایت حامی دولت به خبرگزاری فارس
احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران دیروز در کنفرانس خبری با حضور نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی، به شدت از خبرگزاری فارس انتقاد کرد.

شبکه ایران طی مصاحبه ای با تقوی فرد، انتقادات شدیدی را متوجه خبرگزاری فارس کرد.

* نظرتان در خصوص انتقاد شدید رئیس جمهور به عملکرد خبرگزاری فارس چه بود؟

ببینید، همه اعتبار یک خبرگزاری به انعکاس حقیقت و حفظ منافع ملی است، به خصوص اگر بنا باشد یک خبرگزاری از بودجه عمومی ملت استفاده کند باید با سیاست های کلی نظام و منافع ملی خود را هماهنگ کند. متاسفانه خبرگزاری فارس یکی از ارکان قرق رسانه ای در کشور است و وظیفه آماده کردن آتش تهیه برای حلقه های بسته اطلاع رسانی را بر عهده دارد. 

بدیهی است که یک رسانه نمی تواند هیچ عقبه ای نداشته باشد، عقبه خبرگزاری فارس را یک نهاد امنیتی – نظامی و همچنین پشتیبانی از خبرگزاری مهر را سازمان تبلیغات اسلامی برعهده دارد که هر دوی این نهاد ها از بودجه بیت المال و مردم تغذیه می شوند. بر این اساس طبیعتا انتظار می رود که رسانه های مذکور نقش خود را در جهت اطلاع رسانی صحیح، دقیق، شفاف مبتنی بر منافع ملی ایفا کنند که فعلا مشغول نقش آفرینی در شبکه ها و قرق های رسانه ای هستند. 

متاسفانه این قرق رسانه ای بسیار سخت و بسته است، به گونه ای که هیچ یک از اخبار تولید شده در رسانه هایی که خارج از این قرق دارند، امکان بازتاب مناسب را نمی یابد. مثلا وقتی واحد مرکزی خبر یا خود شما در شبکه ایران که عضو این حلقه قرق نیستند خبری را تولید می کنید، فقط توسط خودتان منتشر می شود و مطمئنا به این حلقه های بسته راه نمی یابد، این در حالی است که اخبار تولید شده در درون این قرق مثل توپ، دست به دست و پاس کاری می شود تا جایی که بی اساس ترین اخبار به یک باور عمومی تبدیل می شود، مثل همین دروغ پیشنهاد مذاکره رئیس جمهور به آمریکا!

اما تلخ ترین قسمت ماجرا اینجاست که متاسفانه این قرق رسانه ای داخلی وظیفه تهیه خوراک رسانه های ضد انقلاب را هم بر عهده دارد و با یک بررسی کوتاه مشاهده می شود که عمده مراجعه و استناد رسانه های صهیونیستی به همین قرق رسانه ای داخلی است. ماهیت خبرگزاری فارس برای مردم روشن است و حتی عوام جامعه هم می دانند که خبرگزاری فارس جهت گیری سیاسی دارد.

*خبرنگار فارس امروز در حضور رئیس جمهور پا را از دایره ادب فراتر گذاشت و حتی درشتی کرد. به نظر شما خبرگزاری فارس که تحت الحمایه یک نهاد نظامی و امنیتی است جرئت این را دارد که حالا نه با روسای دیگر قوا بلکه با یک مسئول درجه ۲ و ۳ هم چنین رفتاری بکند؟

قطعا این طور نیست. ببینید وقتی مردم به کسی لقبی می دهند، این مسئله بسیار معنا دار است. مردم به آقای احمدی نژاد لقب فرزند ملت را دادند. شاید اولین توهینی که به احمدی نژاد شد، به سال ۸۴ برگردد و آنجایی که به او گفتند قیافه شما به درد ریاست جمهوری نمی خورد، احمدی نژاد هم پاسخ داد: «به درد نوکری مردم چی؟ من می خواهم نوکر مردم باشم.» یک رئیس جمهور با آن جایگاهش در نهایت تواضع دست مردم را می بوسد. سران قوا که هیچ من از شما می پرسم کدام مسئول درجه ۲و ۳ را سراغ دارید که دست مردم را بوسیده باشد؟ حالا تصور کنید در برابر چنین انسان متواضع و شریفی، خبرگزاری فارس همه حریم ها را می شکند و نه تنها یاری اش نمی کند که خبرنگارش بی ادبانه در برابر دوربین زنده و میلیون ها بیننده داخلی و خارجی عرض اندام می کند. بالاخره آقای احمدی نژاد بالاترین شان را در میان روسای قوا دارد ولی فارس هیچ احترامی برای این شان قائل نیست.

شما این اتفاق را بگذارید کنار برخوردی که آقای اژه ای با خبرنگار روزنامه ایران انجام داد. خبرنگار شما یک سوال از ایشان پرسید که گفته می شود به شکایت آقای جوانفکر از قاضی صلواتی رسیدگی نشده است، در مقابل دادستان تهران همانجا او را تهدید به دستگیری و تعقیب کرد! یا نگاهی بیاندازید به نحوه برخورد آقای کدخدایی با خبرنگار ایرنا که به جرم یک سوال او را از اتاق کنفرانس اخراج کرد! نه تنها با روسای قوا بلکه بایک مسئول درجه سوم هم جرئت ندارند چنین برخوردی داشته باشند.

درهیچ جای جهان این برخورد زشت خبرنگار فارس پذیرفتنی نیست. رسانه بی ادب به دنبال حاشیه است و این حاشیه سازی آتش تهیه ایست برای شبکه های قرق گر رسانه ای که فعالانه مشغول توطئه هستند. البته دل آقای احمدی نژاد دریاست.

*رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با هیئت دولت، بر عملکرد و گفتمان دولت دهم مهر تایید زدند. ایشان صفت "شهرت به پرکاری" را در خصوص کار اجرایی و تعبیر"زنده کننده گفتمان انقلاب" را در خصوص گفتمان دولت دهم به کار بردند. از سوی دیگر می بینیم که نه تنها گوشه ای از این تعابیر هم در خصوص سایر قوا و نهاد ها از سوی آقا صادر نشده بلکه نهیب های جدی هم بر کار آن ها وارد آمده است. با این وجود نوک پیکان تخریب خبرگزاری فارس که تحت الحمایه یک نهاد انقلابی هم هست به سوی دولت است نه نهاد ها و قوای دیگر. این چه معنایی دارد؟

متاسفانه معنای خیلی بدی دارد. اگر پشت رهبری حرکت کنند، حتما هم ادب را رعایت می کنند هم قانون و منافع ملی را.

ببینید فرمایشات آقا بسیار معنا دار، افشاگر و راهگشاست. آقا تاکید کردند به دولت که تا آخرین لحظه روحیه پرکاری را حفظ کنید. خاطرم هست همین شهردار تهران پرکاری رئیس جمهور را مسخره و به ایشان اهانت کرد. آقای قالیباف گفته بود: «این آقایی که کم می خوابد و زیاد کار می کند فکرش خوب کار نمی کند!» ببینید استدلال و اندیشه این ها در چه سطحی است. یا همین آقا در غیاب آقای احمدی نژادی که به عنوان نماینده ملت ایران و رئیس جنبش عدم تعهد در سازمان ملل به سر می برد، دولت را به دزدی و ضعف در مدیریت متهم می کند.

اما آیا واقعا مدیریت دولت غلط بوده؟ این فشار تحریم ها را در نظر بگیرید و فرض کنید اگر بنزین سهمیه بندی و یارانه هدفمند نشده بود الان چه سرنوشتی داشتیم؟ یعنی دولت توانست به موقع پیش بینی کند و پیام های آقا را دریافت کرد. شما ببینید بانک وابسته به یک نهاد چطور در بازار ارز و سکه جولان می دهد؟ حالا تصور کنید اگر این نهاد ها متعدد باشند کشور چه سرنوشتی پیدا می کند.

*فکر می کنید باب شدن این رویه که هر نهادی برای خود یک رسانه راه بیندازد و در سیاست دخالت کند چه تبعاتی برای کشور در پی دارد؟

خیلی جالب است که این قرق رسانه ای وقتی می خواهد شما را تخریب کند به شما می گوید "روزنامه دولتی ایران". دولتی اش را غلیظ می گوید، یعنی دولتی بودن را به عنوان فحش برای شما به کار می برد! این در حالی است که طبق قانون روزنامه ایران و خبرگزاری ایرنا تحت مدیریت دولت هستند. با این وجود خبرگزاری فارس حاضر نیست بگوید که خودش از کجا ساپورت می شود! بگویند به چه نهادی وابسته اند. اصلا در وصیت نامه امام به آن ارگان اجازه داده نشده که وارد مسائل سیاسی شود! واقعا باید برای دخالت این نهاد ها در سیاست فکری کرد. آیا قانون اصلا این اجازه را داده است که فلان نهاد نظامی این حرکت را انجام دهد؟

ببینید روزنامه ایران ارگان رسمی دولت است ولذا در انتقال اخبار قواعد دولت را رعایت می کند. پیشنهاد ما این است که بقیه هم بگویند ارگان کجا هستند تا تکلیف همه روشن شود. یعنی الان این رفتارهای خبرگزاری فارس مورد تایید آن نهاد نظامی است؟ مردم چه فکری می کنند؟ متاسفانه این قبیل رسانه ها یک رشد قارچی در کشور داشته اند.

یک زمانی حضرت آقا با اشاره به برخی ها یک نهیب جدی زدند و گفتند که مراقب قانون دانان قانون گریز باشید. اینها قانون را می شناسند و دور می زنند و فرار می کنند.

شما نگاه کنید به رفتار آقای توکلی. ایشان قبلا در مرکز پژوهش ها یک تریبون داشت، صحن علنی مجلس هم تریبون ایشان است، هر وقت هم که می خواهد میکروفنش را باز می کند و تذکر می دهد، یک بار هم در محوطه مجلس می آید و با خبرنگاران مصاحبه می کند، با این وجود باز هم راضی نمی شود و می رود سایت الف را راه می اندازد تا آنجا هم به دولت انتقاد کند!

بهانه این نهاد ها برای راه انداختن این رسانه های زنجیره ای مقابله با جنگ نرم دشمن است.

به بهانه مقابله با جنگ نرم سخنان امام را نفی می کنند. در قالب دفاع در برابر جنگ نرم دشمن دقیقا بر خلاف وصیت نامه امام عمل می کنند. به قول معروف ما را در این جنگ نرم به خیر شما امید نیست، شر مرسانید. باید بپرسیم این نهاد ها که نه شناختی از جنگ نرم دارند، نه جبهه دشمن را می شناسند، نه خودی ها را می شناسند، حتی فرق دوست و دشمن را هم نمی دانند چطور در این فضا وارد شده اند؟ جالب اینجاست که هیچ محدودیت اخلاقی هم برای خودشان قائل نیستند که نمونه اش را در برخورد با رئیس جمهور می بینیم.

اصلا با وجود این ها در جنگ نرم نیاز به دشمن نداریم. این مسئله که رسانه ای که عقبه نظامی دارد و به بهانه جنگ نرم به رئیس جمهور توهین می کند، خیلی معنا داراست. خودشان هم به خودشان القابی مثل افسر جنگ نرم، عمار و سرباز با بصیرت جنگ نرم می دهند که به این مفاهیم خیلی ضربه می زند.

اما من با یقین کامل عرض می کنم که نویسندگان انقلابی، شجاع، و مخلص کشور این قرق فاسد رسانه ای را خواهند شکست و فضا را شفاف خواهند کرد. همانطور که این آقایان تا سطح رئیس جمهور به خودشان اجازه جسارت داده اند، باید مطمئن باشند که حساس ترین نقاطشان هدف قرار خواهد گرفت. 

یقین بدانید خبرنگاران و نویسندگان انقلابی این شرایط را به هم می ریزند. شهید همت یک جمله ای دارد که می گوید کربلا رفتن خون می خواهد. بچه های انقلاب و سربازان مخلص رهبر عزیز انقلاب وارد این صحنه خواهند شد و از دادن آبرویشان باکی ندارند، ما برای انقلاب خون می دهیم.


 
Secured by Siteground Web Hosting