bbbbb40
انگیزه چپ‌ها برای ناکارآمدنمایی از نظام اسلامی چیست؟ چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه ، 11 بهمن 1396 ، 13:15
  «محمد نعیمی‌پور»، از فعالان اصلاح‌طلب و از نمایندگان مستعفی مجلس ششم به تازگی در بخشی از یک مصاحبه که سایت جماران آنرا منتشر کرده، گفته است: 264
4202

«مطالباتی که اخیراً در ناآرامی‌ها مطرح شد، دارای جهت گیری‌های خاص بود. اما صرف نظر از مطالبات و درخواست‌های معترضین، این اعتراضات ناشی از بحران ناکارآمدی بود...رقابت یا خصومت میان قوا و عدم هماهنگی موثر بین آنها، نفوذ جریان‌های مافیایی اقتصادی در تصمیم گیری‌های سیاسی و نفوذ نیروهایی که دارای هر سه رکن زر و زور و تزویر در بخش‌هایی هستند، باعث این ناکارآمدی شدند.»

او همچنین بر لزوم همدردی با خانواده‌های آسیب دیدگان اعتراضات اخیر در کشور تأکید کرده و گفته است: مواجهه با خانواده بازداشت‌شدگان و کشته شدگان اعتراضات اخیر، باید توام با رأفت و همدردی باشد.[3]

*اصرار بر ناکارآمدی نظام اسلامی از جانب اصلاح‌طلبان در حالی است که ایران اسلامی به گواه صندوق بین‌المللی پول در رتبه هجدهم اقتصاد جهان قرار دارد.[4] نرخ بیکاری در ایران نسبت به سال 89، به میزان 2 درصد کاهش یافته، به اذعان بانک جهانی «فقر مطلق» در ایران وجود ندارد و به گواه نشریه بلومبرگ هم ایران به دلیل توان اقتصادی، اتکای حیاتی به درآمدهای نفتی خود ندارد.

البته وجود این مثبتات هرگز به معنای نبود مشکلاتی که در تمام کشورهای دنیا وجود دارد، نیست اما طبیعیست که توفیر زیادی بین «مشکل» و «بحران» هست.

اصراری که آقای نعیمی‌پور بر ناکارآمدی نظام اسلامی دارد؛ تنها بخشی از مثنوی هفتاد من کاغذیست که نیروهای اصلاح‌طلب طی چند سال اخیر درباره «ناکارآمدی» و «ناامیدی» در نظام اسلامی سروده‌اند و هر روز هم پر و بال بیشتری به آن می‌دهند.

جالب آنکه آقایان حتی اشاره کرده‌اند که بحران ناکارآمدی به بحران مشروعیت می‌انجامد!

مع‌الوصف اما از آنجا که ما در وبلاگ مشرق فعلا قصد ایجاد سؤال در این زمینه را داریم؛ گفتنیست که آقای نعیمی‌پور که گویا ناکارآمدی‌های بزرگی را در بدنه نظام اسلامی کشف کرده و منتقد دولت شده است! همان کسی است که در فروردین ماه امسال و در پیشاانتخابات طی اظهاراتی اینطور گفته بود که «حتی اگر روحانی اصلاح‌طلبان را نخواهد به زور از او حمایت می‌کنیم!»

شاید برای مخاطبان و معقبین محترم جالب باشد که وبلاگ مشرق همان روزها در ذیل این محتوای ابراز شده از سوی آقای نعیمی‌پور و با اشاره به پروژه اصلاح‌طلبان برای «عبور از روحانی»، این جملات را نوشته بود:

«پیروزی -احتمالی- آقای روحانی در انتخابات دولت دوازدهم به منزله پایان تاریخ مصرف سیاسی وی برای اصلاح‌طلبان است. برخی تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که اصلاح‌طلبان در دولت احتمالی آینده رئیس‌جمهور روحانی به منتقدان شماره یک او تبدیل خواهند شد.»[5]


 
Secured by Siteground Web Hosting