bbbbb40
توضیحات پزشکیان درباره تعیین تکلیف سپرده‌گذاران مؤسسات اعتباری چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر خبری   
شنبه ، 7 بهمن 1396 ، 13:47
نایب رئیس مجلس توضیحاتی پیرامون چگونگی تعیین تکلیف سپرده‌گذاران مؤسسات اعتباری ارائه کرده است. 196
6474

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به برگزاری نشست اخیر نمایندگان سران سه قوه برای پیگیری مشکلات مؤسسات مالی و اعتباری،گفت: بحثی که در این نشست داشتیم این بود که تا آخر بهمن، تصمیم‌هایی که برای سپرده‌های 100 میلیون تا 200 میلیون تومانی گرفته شده است، تعیین تکلیف شود.

وی با بیان اینکه همه مؤسسات مالی که به مشکل برخورده‌اند، می‌‌بایست تکلیف سپرده‌گذاران 100 میلیونی را روشن کنند، افزود: تا پایان بهمن نباید دغدغه‌ای درباره سپرده‌های 100 تا 200 میلیون تومانی داشته باشیم.

نایب رئیس مجلس با اشاره به تصمیم دیگر نمایندگان سران سه قوه اظهار داشت: همچنین برای اینکه در جریان دغدغه‌ها و صحبت‌های سپرده‌گذاران قرار بگیریم، تیمی برای ارتباط و پاسخگویی به مردم برای مؤسسات مختلف در محل‌هایی ایجاد می‌شود.

پزشکیان ادامه داد:: این تیم‌ها به مشکلات سپرده‌‌گذاران گوش می‌دهند، اگر می‌توانستند دغدغه‌ها را حل کنند، اگر در توان و اختیار آنها نباشد، موضوع را به رده بالاتر ارجاع می‌دهند. همچنین این گروه باید نمایندگانی از سپرده‌گذاران مختلف را برای ارتباط با نمایندگان سران سه قوه شناسایی و انتخاب کنند تا بتوانیم با آنها به صورت مستقیم نیز ارتباط داشته باشیم و جلساتی با حضور نمایندگان سپرده‌گذاران برگزار کنیم.

وی اظهار داشت: در جلسات با حضور نمایندگان سپرده‌گذاران، رسانه‌ها نیز حضور خواهند داشت تا هر کسی هر حرفی دارد، بزند و مشخص شود مطلب را چه قوه‌ای، اعم از دولت، مجلس یا قوه‌قضاییه آن را پیگیری کند.

نایب رئیس مجلس به تصمیم دیگر نشست نمایندگان سران سه قوه برای پیگیری مؤسسات مالی، اشاره کرد و گفت: همچنین مقرر شد برای تسویه یک و دو درصدی سپرده‌های بالای 200 میلیون تومان گروه تسویه‌ای به سرعت شکل بگیرد، این گروه تسویه، علاوه بر گروهی است که صاحبان مؤسسات مالی تشکیل داده‌اند و امورات را کِش داده‌اند، است.

پزشکیان تصریح کرد: این گروه با حضور نمایندگان، بانک‌ها، قوه‌قضاییه و نماینده سپرده‌گذاران تشکیل می‌شود تا اموال مؤسسات مالی شناسایی شود، توسط قوه‌قضاییه برگردانده و به قیمت واقعی به فروش برسد، تأکید داریم که نباید اموال در حراجی فروخته شود.

وی با بیان اینکه باید تا پایان بهمن‌ماه تکلیف سپرده‌های زیر 200 میلیون تومان تعیین شود، اظهار داشت: در گام نخست، اصل سپرده به مردم برگردانده می‌شود و پس از شناسایی اموال، در صورتی که پولی باقی بماند، سود سپرده‌ها نیز پرداخت می‌شود، اما این کار نیاز به همکاری سپرده‌گذاران، قوه‌قضاییه، دولت، مجلس و وزارت اطلاعات دارد.

 


 
Secured by Siteground Web Hosting