bbbbb40
جهانگیری کاندیدای پوششی خودش هم شد! چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط userspecial2   
يكشنبه ، 1 بهمن 1396 ، 10:25
  اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور روحانی به تازگی طی سخنانی در پایان سفر یک‌روزه‌اش به استان البرز گفته است: 215
5840
ما مجموعه چالش هایی پیش روی مان هست که هرکدام راهکارهای خود را دارد و هیچکدام غیرقابل حل نیست اما نیازمند یکسری تصمیم گیری ها است ولی آنچه که برای مردم و برخی مسئولان مهم است این است که برخی می خواهند آینده کشور را برای مردم تیره و تار نشان دهند و متاسفانه برخی از رسانه ها و شخصیت های سیاسی در آن نقش دارند و فکر می کنند با این کار جریان سیاسی مقابل خود را می زنند در حالی که اینطور نیست و ما به خاطر دعواهای سیاسی می خواهیم کشوری را نسبت به آینده اش مایوس کنیم.

به گزارش ایسنا، او همچنین می‌افزاید:

خدمت بزرگی که باید برای این نظام انجام شود این است که تا آخر امسال به مردم نشاط دهیم و امید. بگوییم که این لیوان هنوز هم آب دارد، می توانیم اینطور هم صحبت کنیم. این کشور درآمدهای زیادی دارد و معلوم است که می‌توان آن را به خوبی اداره کرد.[۴]

*اشاره جهانگیری به رسانه‌ها و شخصیت‌هایی سیاسی که قصد دارند اوضاع کشور را در نظر مردم تیره و تار جلوه دهند در حالیست که گویا ایشان نمی‌داند خود و تنی چند از همکارانش نیز در این پروژه دست دارند و اساساً مردم کسی غیر از همین چند نفر و حامیانشان در اردوگاه اصلاحات را نمی‌شناسند که علی‌الدوام به سیاه‌نمایی از اوضاع کشور مشغول‌اند.

آقای جهانگیری در حالی به درستی از لزوم تأکید بر نیمه پُر لیوان سخن می‌گوید که افکار عمومی ایشان را با گفتمان «ته درّه» که دائما از سوی شخص خودشان القا می‌شود، می‌شناسند.

او چند هفته قبل در مراسم یادبود مرحوم هاشمی طی اظهاراتی گفته بود: «می‌گویند شما می‌گویید شاخص‌ها خوب است؛ ولی مردم این را احساس نمی‌کنند. اقتصاد را به ته درّه برده‌اید و ما داریم هنر می‌کنیم که آن را بیرون بیاوریم ولی هنوز ته دره قرار دارد و معلوم است که بهبود را حس نمی‌کنیم.»[۵]

معاون اول رئیس‌جمهور روحانی، سال گذشته نیز در نشست ارائه گزارش عملکرد پروژه‌های اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت، اظهار کرده بود: کشوری که به ته درّه برده شده، حال چند پله بالاتر آمده و هنوز ته درّه است، اتفاقی که در تورم سال ۹۱ و ۹۲ انجام شد و رکود حاصل از آن درآمد سرانه مردم را به قدری کاهش داد که دولت هر چه تلاش می‌کند، تاکنون نتوانسته آنچنان که باید جبران نماید.[۶]

به گفتمان ته درّه البته بایستی مقولات ذیل را نیز که همگی توسط مقامات وقت دولت یازدهم عنوان شده‌اند، افزود:

_ قطعا با مردم گرسنه و فقیر و بیکار نمی‌توان امنیت را تأمین کرد و حرکت ما به سمت اقتصاد مقاومتی می‌تواند برای ما امنیت را هم رقم بزند.

_ عموماً شاخص‌های اقتصادی ما غیر قابل قبول است.

_ دولت، خونریزی شدید اقتصاد ایران را مهار کرد.

_ محمدعلی نجفی، مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور: فکر نبودن برجام، تنم را می‌لرزاند.

_ بزرگترین فسادهای قرن در دولت گذشته اتفاق افتاد! [۷]

در اشاره به اظهارات جهانگیری، خالی از لطف نیست که به این مسئله نیز اشاره شود که چندی قبل محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت طی صحبت‌هایی تأکید کرد که اظهار اینکه «خزانه خالیست» فی‌الواقع گِرا دادن به دشمن است.

اما ساعتی پس از سخنان او، رسانه‌ها گزارش دادند که این جمله را نخستین بار، رئیس‌جمهور روحانی بر زبان آورده است...[۸]

گفتنیست، ما در وبلاگ مشرق، پیش از این و حتی قبل از فتنه اقتصادی اخیر کراراً این سؤال مهم را طرح کرده‌ایم که چرا در مسئله سیاه‌نمایی از اقتصاد کشور، ردّ پای برخی مسئولان امر نیز دیده می‌شود!؟


 
Secured by Siteground Web Hosting