bbbbb40
بریدن سر خانواده عراقی در آخرین روز عملیات پاکسازی غرب استان کرکوک؛ پس از تفاله‌های داعش نوبت به گروه‌های تجزیه‌طلب مورد حمایت بارزانی رسید + نقشه میدانی و تصاویر چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط userspecial2   
سه شنبه ، 26 دی 1396 ، 10:12
تامین امنیت مناطق مرزی مشترک با اقلیم کردستان و جلوگیری از ایجاد تنش، راهبرد اصلی نیروهای عراقی در این محور است. 207
6779

 

نیروهای عراقی پس از ۱۰ روز، غرب استان کرکوک را از تله های انفجاری کار گذاشته شده و هسته های خاموش گروه تروریستی داعش پاکسازی کردند و امنیت را در مساحتی حدود ۵ هزار کیلومتر مربع به طور کامل برقرار کردند.

این عملیات با مشارکت نیروهای ارتش، بسیج مردمی و سپاه بدر در مناطق مختلفی از جمله «الرشاد، العباسی و الریاض» و رشته کوه های حمرین و وادی زغیتون انجام شد و علاوه بر کشف دهها انبار تسلیحات، تعداد زیادی تونل هم منهدم شد.

در آخرین روزهای عملیات پاکسازی غرب استان کرکوک یکی از تلخ ترین رویدادها به وقوع پیوست و ته مانده های تروریست های داعش برای جبران شکست ها به اعضای خانوده عراقی در حومه منطقه العباسی حمله کردند و جنایت دیگر را در کارنامه سیاه خود ثبت کردند.

** برای مشاهده بهتر جزییات روی نقشه کلیک کنید**

عناصر تروریستی در اقدامی که بیشتر نشان دهنده ناتوانی هایشان بود نیمه شب به این خانواده حمله کردند و سر از تن تمامی اعضای این خانواده جدا کردند؛ قرار گرفتن محل سکونت این خانواده در منطقه کم جمعیت و فاصله داشتن با روستاهای حومه باعث شد این جنایت از چشمان نیروهای امنیتی دور بماند.

نیروهای امنیتی و بسیج مردمی عراق پس از اطلاع از وقوع این جنایت به منطقه اعزام شدند و توانستند پس از ساعتی تروریست ها را در منطقه شناسایی کنند؛ در جریان درگیری ها تمامی عناصر تروریستی به هلاکت رسیدند.

به گزارش مشرق، در جریان عملیات ۱۰ روزه نیروهای مقاومت در غرب استان کرکوک حدود ۵۶ تن از عناصر تروریستی دستگیر شدند و حداقل ۱۰۰ تن از آنان در جریان درگیری ها به هلاکت رسیدند. نام قاضی شرعی داعش و چند سرکرده میدانی هم در لیست کشته شدگان دیده می شود.

** برای مشاهده بهتر جزییات روی نقشه کلیک کنید**

پاکسازی کامل ۱۴۵ منطقه از هسته های خاموش گروه تروریستی داعش و تله های انفجاری بخش دیگری از موفقیت های نیروهای جبهه مقاومت در این غرب استان کرکوک به شمار می آید.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: نیروهای عراقی در مرحله دوم عملیات، پاکسازی شهر کرکوک و مناطق حومه، مناطق مرزی با استان اربیل و شمال شرق استان صلاح الدین را در دستور کار قرار می دهند.

وی با بیان این که در مرحله دوم عملیات گروه های تجزیه طلب مورد حمایت بارزانی هدف قرار می گیرند، افزود: نیروهای عراقی در مرحله دوم عملیات، امنیت را به ۸ هزار کیلومتر مربع  از مساحت آلوده باز می گردانند.

به گزارش مشرق، در گام نخست پاکسازی حومه شهر کرکوک از وجود هسته های خاموش گروه تروریستی داعش آغاز می شود و در ادامه نوبت به گروه های جدایی طلب و تروریستی مورد حمایت بارزانی می رسد.

واکنش قاطع به گروه تروریستی تازه تاسیس «رایات البیضاء» یا همان پرچم سفیدها بخش پایانی مرحله دوم عملیات نیروهای عراقی است؛ براساس پیش بینی های انجام شده عملیات نیروهای عراقی در مرحله دوم حدود یک ماه زمان می برد. (مشرق در آینده نزدیک از راهبرد مقابله با پرچم سفیدها گزارش می دهد)

تامین امنیت مناطق مرزی مشترک با اقلیم کردستان و جلوگیری از ایجاد تنش، راهبرد اصلی نیروهای عراقی در این محور است و به همین منظور گروهی از نیروهای بسیج مردمی در این منطقه به صورت موقت مستقر می شوند.

** برای مشاهده بهتر جزییات روی نقشه کلیک کنید**

براساس اعلام منابع میدانی پس از تکمیل و به سرانجام رسیدن مرحله دوم عملیات، بخشی از نیروهای عراقی به سمت مناطق مرزی حرکت می کنند تا با ایجاد استحکامات دفاعی، امنیت را به طور کامل در مرزهای مشترک با سوریه برقرار کنند.


Last Updated on شنبه ، 30 دی 1396 ، 12:58
 
Secured by Siteground Web Hosting