bbbbb40
چرا ظریف توهین ترامپ به ایرانیان را بی‌پاسخ گذاشت+عکس چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه ، 13 دی 1396 ، 11:10
در حالی ترامپ و اغلب مقامات آمریکایی با دخالت در امور داخلی کشورمان از ناآرامی‌ها اخیر حمایت کرده‌اند وزیر خارجه کشورمان هنوز واکنش درخور توجهی در این زمینه از خود بروز نداده است.           356
6305

 

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در روزهای اخیر هم‌زمان با برخی آشوب‌ها در چند شهر کشورمان، پیام‌های متعددی را در صفحه توئیتر خود در حمایت از این ناآرامی‌ها منتشر کرده است.

وی در جدیدترین پیام توئیتری خود در حالی که مردم آمریکا و بسیاری از کشورها در تعطیلات سال نو میلادی به سر می‌برند در اظهاراتی خصمانه و کینه توزانه گفت:

ایران با وجود توافق وحشتناکی که با دولت اوباما حاصل کرد، در حال شکست خوردن در تمام سطوح است. جمعیت زیادی از مردم ایران سال‌هاست که هدف سرکوب قرار گرفته‌اند. آنها برای غذا و آزادی گرسنه هستند. علاوه بر حقوق بشر، ثروت آنها نیز در حال غارت شدن است. اکنون زمان تغییر است.

گرسنه خواندن ایرانیان و تکرار توئیت‌های مداخلانه‌جویانه ترامپ درباره مسایل داخلی ایران اما باعث نشده که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان که حضور فعال و بین‌المللی در شبکه اجتماعی توئیتر دارد پاسخ رئیس‌جمهور آمریکا را بدهد.

ظریف در آخرین توئیتی که داشته کریسمس را تبریک گفته و آرزو کرده که جهان در سال پیش رو میلادی پیام صلح حضرت مسیح (ع) را درک کند و پاسخی به توئیت توهین آمیز ترامپ که ایرانیان را گرسنه خوانده نداده است.

درحالی ظریف در برابر دخالت‌های مکرر ترامپ در امور داخلی کشورمان سکوت اختیار کرده که روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به حمایت رئیس‌جمهور آمریکا از آشوب ها در داخل نوشت:

مشاوران سیاست خارجی ترامپ احتمالا به این فکر می‌کنند که از این اعتراض‌ها پشتیبانی کنند اما بهتر است که رئیس‌جمهور ساکت باشد و هیچ کاری انجام ندهد.

آخرین توئیت ظریف که در آن کریسمس را تبریک گفت

این توهین ترامپ به ایرانیان تا جایی بوده که حتی مقامات پیشین و کارشناسان سیاسی و رسانه‌ای آمریکا نیز از ترامپ خواسته‌اند که زبان در کام بگیرد و نسبت به وقایع ایران سکوت کند؛ فرصتی که دیپلماسی ایرانی برای نشان دادن چهره واقعی آمریکا تا به اینجا از دست داده است.

همچنین سوزان رایس، مشاور امنیت ملی باراک اوباما رئیس‌جمهور پیشین آمریکا با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود به انتقاد از مداخله‌های دونالد ترامپ در ماجرای اعتراضات در ایران و حمایت وی از تظاهرکنندگان پرداخت و نوشت:‌

چگونه ترامپ می‌تواند به معترضان در ایران کمک کند؟ (ترامپ) ساکت باش.

در همین رابطه، سامانتا پاور نماینده پیشین آمریکا در واکنش به اعتراض‌ها در ایران در پیامی طعنه‌آمیز گفت:

ما آن قدر در کنار مردم ایران هستیم که اجازه نمی‌دهیم اینجا بیایند.

وی به دستور مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اشاره دارد که بر اساس آن ورود اتباع چند کشور از جمله ایران به خاک آمریکا ممنوع شده است. این دستور اولین بار در ژانویه 2017 صادر شد.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز در واکنش به اظهارات سخیف و مداخله‌جویانه مقامات آمریکایی گفت:

مردم رشید ایران وقعی به شعارهای فرصت‌طلبانه و ریاکارانه مقامات آمریکا نمی‌گذارند.

با توجه به وقایه اخیر، اگرچه وزارت خارجه کشورمان در مقابل این موضوع سکوت نکرده است اما انتظار می‌رفت در سطحی بالاتر با توجه به توهینی که ترامپ به ایرانیان داشته است، وزیر خارجه که در توییتر فعال است، پاسخ به جا و محکمی به این فضولی آشکار ترامپ بدهد.


Last Updated on چهارشنبه ، 13 دی 1396 ، 11:38
 
Secured by Siteground Web Hosting