bbbbb40
کارنامه ۶ ماهه شورای شهر تهران: نصب روبان زرد برای منع خشونت علیه زنان، کشف ۲۰۵ میلیون تومانی و دیگر هیچ... چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط userspecial2   
سه شنبه ، 7 آذر 1396 ، 10:44
  اعضای شورای شهر پنجم تهران، چند روز قبل و به مناسبت روز جهانی منع خشونت علیه زنان، روبان‌هایی زرد رنگ را بر روی لباس یا انگشت‌های خود نصب کردند و در جلسه علنی شورای شهر حاضر شدند...[۳]         357
3990

*یقینا اعلام همراهی با مناسبت‌ها و کمپین‌های جهانی، اگر عقلانی باشند کار پسندیده‌ای محسوب می‌شود اما همین کار پسندیده می‌تواند دلیلی برای مذمت و ملامت باشد اگر در هنگامی صورت پذیرد که کارهای اصلی و اولویت‌های شغلی به یکسو نهاده شده باشند!

متأسفانه شورای شهر اصلاح‌طلب تهران، علیرغم شعارهای پرطمطراق و حمله به کارنامه جهادی شهرداری و شورای شهر پیش از خود، اما عملاً طی ۶ ماه گذشته کار خاص و چشمگیری را در سطح شهر تهران و یا برای افزایش رفاه شهروندان تهرانی انجام نداده است.

به اثبات عمل و به گواه اخبار رسانه‌ها، طی ۶ ماه گذشته تنها رئوسی که از اولویت‌ها، مصاحبه‌ها و اقدامات اعضای شورای شهر قابل رصد است صرفا شامل مقولاتی مثل تخریب قالیباف، عوض کردن خودرو و تبلت اعضای شورای شهر، تأکید بر گم شدن ۲۰۵ میلیون تومان پول و تخریب ۴ باغ در شهرداری قبلی[۴] و البته تأکید بر اشغال تمامی پست‌ها و مناصب شهرداری تهران توسط اصلاح‌طلبان[۵] بوده است.

از جمله سایر فعالیت‌های چشمگیر شهرداری و شورای شهر تهران در ۶ ماه گذشته می‌توان به فراخوانی قالیباف برای مناظره از جانب «مسئول دولتی فاجعه قطار سمنان» که در دوره جدید شهرداری حائز سمت شده است نیز اشاره کرد که به تازگی رخ داد.[۶]

به بیان سلیس‌تر اینکه طی ۶ ماه گذشته، اخبار فوق، طمطراق و چشمگیری بیشتر از اقدامات احتمالی شورای شهر و یا حتی شهرداری برای ارتقای رفاه تهرانی‌ها داشته است و الحق و الانصاف خدمت گسترده و ملموسی که در رسانه‌ها یا در نظر مردم پژواک داشته باشد، به چشم فعالان رسانه هم نیامده است.

گفتنیست، الهام فخاری، عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران، که عکس وی و روبان زرد اشاره شده را در بالا می‌بینید، پیش از این نیز در یک مصاحبه با روزنامه دولتی ایران پیرامون موضوع خشونت علیه زنان، این جملات را گفته بود:

_خیلی از ما (زنان) شهامت بیان اینکه فرد خشونت دیده‌ای هستیم یا زمانی نسبت به ما رفتار خشونت‌بار شده را نداریم!

_ «دختر خوبی باش» هم خشونت خانگی است. خیلی از خانواده‌ها با همین عبارت اعتماد به نفس و علایق دخترانشان را نابود می‌کنند.

_ در کشور ما هنوز طلاق را آسیب عنوان می‌کنند در حالی که طلاق آسیب نیست بلکه یک تصمیم و راه حل است. هنوز که هنوز است شما از تریبون‌های اصلی می‌شنوید که یکی از آسیب‌ها طلاق است.[۷]


 
Secured by Siteground Web Hosting