bbbbb40
این اصلاح طلبان یا جاهلند یا معاند چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر خبری   
سه شنبه ، 23 آبان 1396 ، 10:41
توهین‌‌های مکرر اصلاح‌‌‌‌‌‌طلبان به راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی و تحقیر زائران حضرت اباعبدالله‌الحسین، موجی از نفرت عمومی را علیه این جریان ضد شعائر دینی ایجاد کرد. 317
7578
همزمان با اوج گرفتن مشارکت جهانی در راهپیمایی اربعین حسینی و در حالی که مقامات عراقی میزان مشارکت مردمی در این راهپیمایی را بین 20 تا 30 میلیون نفر تخمین زده‌اند؛ صحبت‌های برخی مقامات در دولت حسن روحانی و نیز برخی اصلاح‌‌‌‌‌‌طلبان نشان داد شروع به تخریب این حرکت عظیم کرده و زائران حضرت اباعبدالله‌الحسین را مورد اهانت و تحقیر قرار داده‌اند. از شهیندخت مولاوردی که جرقه تخریب حرکت جهانی اربعین را زد تا اظهارات سطح پایین صادق زیباکلام تا توهین زشت حمیدرضا جلایی‌پور نشان داد احیای پدیده عظیم اربعین حسینی نگرانی و عصبانیت اصلاح‌‌‌‌‌‌طلبان را ایجاد کرده است.
روز گذشته آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی درباره این اصلاح‌‌‌‌‌‌طلبان و توهین‌‌های آنان به زائران اباعبدالله‌الحسین گفت که این افراد این اظهارات را یا از سر جهل مطرح می‌کنند یا از سر عناد.
آیت‌الله آملی‌لاریجانی در ابتدای جلسه مسؤولان عالی قضایی برخی تحلیل‌‌های حاشیه‌ای درباره راهپیمایی عظیم اربعین را ناشی از کج‌اندیشی، جهل یا عناد توصیف کرد و افزود: اینکه 20 میلیون نفر از کشورهای مختلف به سوی یک نقطه حرکت کنند خارج از اختیار دولت‌هاست و آن را تنها امری الهی می‌توان قلمداد کرد. بسیار باعث تاسف است برخی افراد که خود را روشنفکر و اصلاح‌طلب می‌خوانند، دولت‌ها را پشت این حرکت عظیم معرفی می‌کنند در حالی که هیچ دولتی امکان و قدرت هدایت چنین جمعیتی را ندارد. رئیس قوه‌قضائیه با بیان اینکه باید واقعیات را دید و خداوند را بابت محبت اهل‌بیت(ع) شاکر بود، راهپیمایی اربعین را بستری برای دریافت فیوضات الهی توصیف کرد.
شوت، بد، زشت!
اظهارات آیت‌الله آملی‌لاریجانی درباره دشمنی اصلاح‌‌‌‌‌‌طلبان با شعائر شیعی پس از آن اتفاق افتاد که یک موج اعتراض عمومی نسبت به رفتارهای توهین‌آمیز و اهانت‌‌های اصلاح‌‌‌‌‌‌طلبان نسبت به حرکت بزرگ اربعین و زائران امام حسین(ع) ایجاد شد.
در میانه حرکت عظیم اربعین حسینی، صادق زیباکلام از چهره‌‌های اصلی اصلاح‌‌‌‌‌‌طلبان در اظهارنظری عجیب مدعی شد اربعین، ساخته و پرداخته دولت‌ها و جمهوری اسلامی است. او در توئیترش نوشت: «به دخترم سارا که عازم کربلا بود، گفتم ان‌شاءالله زیارتت مقبول اما در بین راه این پرسش را هم از خودت بکن که چه شد بعد از ۱۴۰۰ سال، ما ایرانی‌ها 4-3 سال است دفعتا به فکر راهپیمایی اربعین افتاده‌ایم».
این توئیت زیباکلام و تلاش او برای القای حکومتی بودن راهپیمایی اربعین، در حالی است که حرکت عظیم اربعین از ماجرای زیارت قبر مطهر حضرت اباعبدالله‌الحسین توسط جابربن عبدالله انصاری و توصیه ائمه هدی بویژه حضرت امام صادق(ع) نضج گرفت و از سده‌‌های قبل همواره توسط شیعیان مورد پاسداشت قرار گرفته است. از سوی دیگر ایرانیان نیز همواره عضو ثابت این پیاده‌روی بزرگ بوده‌‌‌اند. البته طی دهه‌‌های اخیر و پس از سقوط رژیم بعث در عراق زمینه برای پرشور‌‌‌‌‌‌تر شدن راهپیمایی اربعین حسینی توسط شیعیان فراهم شد و اکنون از 70 کشور دنیا در این مراسم بزرگ شرکت می‌کنند. اما اظهارنظر بد درباره اربعین مربوط به شهیندخت مولاوردی، معاون جنجالی و پرحاشیه حسن روحانی است. مولاوردی با انتشار مطلبی توهین‌آمیز در صفحه اینستاگرام خود، باعث شد جریان ضددین تخریب‌‌های فراوانی را علیه شعائر دینی انجام دهند. مولاوردی با چشم بستن بر میلیون‌ها گزاره زیبا و پر معنای موجود در راهپیمایی اربعین حسینی، به موضوع «آشغال» تکیه کرد و با انتشار یک عکس از اجتماع زائران حسینی در درون مرز ایران، در اینستاگرام خود نوشت: «چه اندازه رفتارهای‌مان با امامان بزرگواری که برای زیارت‌شان سر از پا نمی‌شناسیم و نظافت را از ایمان می‌دانند، شباهت دارد».
این نوشته مولاوردی نیز با انتقادات فراوانی مواجه شد. برخی این نوشته را جرقه‌ای برای تخریب حرکت اربعین حسینی توسط جریان‌‌های ضددین دانستند. اما اظهارنظر زشت این ماجرا را حمیدرضا جلایی‌پور مطرح کرد. او نیز در توهینی زشت به زوار اباعبدالله‌الحسین(ع) زمینه توهین و تحقیر شیعیان اباعبدالله را فراهم کرد. جلایی‌پور در این رابطه گفت: «اقشاری را در فرودگاه امام خمینی(ره) دیدم که بهترین امکان مدرنی را که ممکن است در طول زندگی استفاده کنند، همان ماشین بنز حمل جنازه بهشت زهراست ولی حالا با بهترین هواپیما یا اتوبوس VIP به کربلا می‌روند». رفتار توهین‌آمیز و ضددینی اصلاح‌‌‌‌‌‌طلبان در بحبوحه راهپیمایی اربعین حسینی باز هم ماهیت واقعی این جریان و نسبت آنها با شعائر دینی و اهل‌بیت(ع) را نشان داد و تداعی‌گر دوران سیاه دولت اصلاحات و توهین‌‌های مکرر اصلاح‌‌‌‌‌‌طلبان به اسلام، پیامبر اسلام و اهل‌بیت(ع) شد.

Last Updated on پنجشنبه ، 25 آبان 1396 ، 14:00
 
Secured by Siteground Web Hosting