bbbbb40
«من هم مادر ۳ تا سگ هستم»! از نتایج رفتاری خانم بازیگر... چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط userspecial2   
چهارشنبه ، 10 آبان 1396 ، 10:01
  به تازگی، یکی از بازیگران سینمای کشورمان، ضمن اعلام خبر مرگ گربه خود، دلنوشته‌ای محبت‌آمیز را در صفحه اجتماعی منتشر و حتی برای خودش «آرزوی مرگ» و پیوستن به آن مرحوم! کرد. 319
3697

این اقدام وی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بازتاب‌های فراوانی داشت و انتقادات گسترده‌ای را برانگیخت.

در این بین کسانی هم ترجیح دادند به منتقدین اقدام این خانم بازیگر حمله کنند و سبک زندگی اشتباه خود را به رخ بکشند.

یکی از همین افراد، در شبکه توییتر، ضمن بازنشر پیام یکی از منتقدان که در آن آمده بود: «خداروشکر پسرم سنش برای اینستاگرام داشتن کمه وگرنه چجوری باید براش توضیح میدادم چرا یه خانم خودشو مامان یه گربه میدونه» در واکنش به آن نوشت:

«(خدا) روشکر که مامان سه تا سگم. بچه‌های من شعور و شرفشون از این افراد بیشتره»!

*این قبیل رفتارها در میان چند نفری از بازیگران سینمای کشورمان متأسفانه مسبوق به سابقه است. کما اینکه چندی قبل پیام تسلیت یک دامپزشک به یک بازیگر مرد برای مرگ سگ خانگی او نیز منتشر شد!

و یا گاهی از برخی چهره‌های خاص، عکس‌هایی همراه با حیوانات گربه‌سان و سگ‌سان منتشر شده است.

جدای از اینکه این رفتار، غیر منطقی و غیر فطری است و انسان‌ها لیاقتی بیشتر از حیوانات برای دریافت محبت افراد دارند؛ اما چهره‌های مشهور و کسانی که به هر دلیلی بیشتر در منظر تماشای مردم هستند بایستی این دقت را داشته باشند که کوچکترین اقدامات آنها نیز اثرات تربیتی مختلفی بر روی برخی افراد دارد و ثمراتی مثل سبک زندگی و توییت اشاره شده را در توهین به عقلانیت، خانواده و حتی لوث کردن مفهوم مادری ایجاد می‌کند.

در واقع اگرچه این رفتارها در جامعه ایرانی و اسلامی ما هرگز شیوع ندارد و شیوع هم پیدا نمی‌کند؛ اما از آنجا که در تفکر منطقی و اسلامی، سرنوشت حتی یک نفر نیز مهم است؛ باید این نکته را به مشاهیر و بالخصوص به برخی هنرمندان کشور گوشزد کرد که عموم اقدامات و رفتارهای آنها از یک ژنتیک تبلیغی و ترویجی برخوردار است و این مقوله می‌طلبد تا این چهره‌های محترم، رعایت و تحفّظ بیشتری به خرج داده و از ارتکاب به اغلاط فاحش و کارهایی که منطق مدافع آنها نیست؛ خودداری کنند.

بدیهیست که می‌توان از ظرفیت شهره بودن استفاده‌های مثبتی داشت و به جای تأثیرات بد، دنیا و آخرت انسان‌ها و مخاطبین را به سمت زیبایی‌های معقول و حال و اکنون بهتر سوق داد.


 
Secured by Siteground Web Hosting