bbbbb40
نمازی: نجفی مدیران قالیباف را ارتقا داده است؛ شاید عمدی در کار است! چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه ، 25 شهریور 1396 ، 09:27
  علی‌محمد نمازی، از فعالان اصلاح‌طلب و عضو حزب کارگزاران سازندگی به تازگی طی یادداشتی در روزنامه ستاره صبح با اشاره به انتصاب تعدادی شهردار جدید در مناطق تهران توسط نجفی نوشته است: 338
4438

«انتخاب شش نفر از شهرداران مناطق مختلف تهران بیش از آنکه امیدها برای به ثمر نشستن مطالبات شهروندان پایتخت را افزایش دهد، به نظر می‌رسد که تکرار اتفاق چینش کابینه دوازدهم را تداعی می‌کند. زمانی که نویسنده از نام هفت شهردار انتخاب شده از سوی شهردار تهران مطلع شد، به جز یکی از آن‌ها که معاونت عمرانی یکی از مناطق تهران را در کارنامه خود دارد، دیگران قائم مقامان شهرداران سابق‌اند که در عملکرد شهرداری قالیباف سهیم و شریک هستد. درواقع نجفی مدیران قالیباف را در دوره‌ای که اصلاح‌طلبان شورا را در اختیار دارند ارتقاء داده است.»

او همچنین می‌افزاید:

از زمان تثبیت مجدد دولت روحانی عمده ۲۴ میلیون رأی‌دهنده به ایشان انتظار تحول در وزارت کشور را و استانداری‌ها مطرح کرده‌اند. این موضوع در مورد شهرداری پایتخت هم صادق است و شهروندان تهرانی یکی از مطالبات جدی‌شان این بوده است که در انتخاب مدیران مناطق تجدیدنظر جدی صورت گیرد. انتظار می‌رود شهرداران جدید افرادی همسو با اصلاح‌طلبی، توانمند و تازه نفس باشند تا مسئولیت‌ها به آن‌ها واگذار شود. این معاونان سال‌ها کار کرده‌اند و کارنامه‌شان نشان داده که افراد خوش فکر و توانایی نبوده‌اند. این در حالی است که انتظار رأی‌دهندگان به شورای شهر از جنس دیگری بود و امروز باید توضیح داده شود که چه توجیهی برای انتخاب مجدد این افراد وجود دارد؟

او در بخش پایانی یادداشت خود تصریح کرده است: شهردار، شورای شهر، سخنگو و ریاست شورا باید درباره این انتصابات به مردم توضیح دهند چه خیر و صلاحی در این انتخاب‌ها وجود دارد؟ نگرانی این است که این رویه عامدانه باشد و تداوم پیدا کند.[۳]

*قضاوت درباره صحبت‌های نمازی را به مخاطبان محترم وا می‌گذاریم...

انتصابات گسترده نجفی از بین مدیران قالیباف در حالی است که اصلاح‌طلبان دست به سیاه‌نمایی گسترده‌ای از عملکرد قالیباف طی ۱۲ سالی تصدی شهرداری تهران زده‌اند و گفته می‌شود آنها حتی قصد دارند به این وسیله قالیباف را از حضور در انتخابات سال ۱۴۰۰ نیز منصرف کنند.

در همین حال لازم به اشاره است که به نظر نمی‌رسد اعتراضات نمازی و سایر همفکران او به نتیجه برسد زیرا تحلیلگران معتقدند، اولا انتصاب مدیران قالیباف سبب توانمندی بیشتر شورای شهر پنجم و شهرداری دوره جدید خواهد شد و ثانیا این انتقادات هیچگاه مسموع نخواهد بود زیرا محمدعلی نجفی، گزینه مطلوب ستاد اصلاحات برای شهرداری تهران است که مأموریت دارد پل پیروزی آنها را در انتخابات‌های ۹۸ و ۱۴۰۰ بسازد.


 
Secured by Siteground Web Hosting