bbbbb40
نظارت شورای نگهبان استصوابی بوده و همه باید به آن تمکین کنند چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر خبری   
شنبه ، 3 بهمن 1394 ، 12:55
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به رد و عدم احراز صلاحیت برخی از داوطلبان انتخابات گفت: نظارت شورای نگهبان استصوابی بوده و همه باید به آن تمکین کنند. 293
4237
موسی الرضا ثروتی نماینده بجنورد، ‌مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس با اشاره به انتخابات مجلس دهم و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری که در هفتم اسفند برگزار می شود، گفت: در همه جای دنیا و در همه کشورها برای برگزاری انتخاباتی سالم و با مشارکت مردمی فیلترهای قانونی وجود دارد تا هم از حقوق مردم دفاع شود و هم نظام مذکور سالم و پویا باقی بماند.
وی  با اشاره به سیستم انتخاباتی کشور ما و مکانیزمهای موجود در آن گفت: شورای محترم نگهبان یک نهاد کاملا قانونی است که در قانون اسامی هم به صراحت در وظایف و کارکرد آن سخن گفته شده است و با توجه به حضور فقهای عادل و حقوقدانان در آن، این نهاد بهترین مکانیزم برای برگزاری انتخابات در کشور است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به اصل ۹۹ قانون اساسی گفت: طبق این اصل شورای نگهبان نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مراجعه به آرای عمومی و همه‌پرسی را بر عهده دارد که نظارت مذکور هم استصوابی است.

ثروتی تاکید کرد: این نظارت شامل تمام مراحل اجرایی انتخابات از جمله تأیید و رد صلاحیتِ کاندیداها می‌شود و اگر صلاحیت داوطلبی احراز نشد و یا رد شده، باید به قانون احترام بگذارد و به آن تمکین کند.

نظارت شورای نگهبان استصوابی بوده و همه باید به آن تمکین کنند

وی با بیان اینکه قانون مجاری برای احقاق حق داوطلبان گذاشته، تصریح کرد: داوطلبان رد صلاحیت شده می توانند در چارچوب قانون اعتراض کرده و اگر احیانا اشتباهی صورت گرفت، حق شان ضایع نشود.

نماینده بجنورد، ‌مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس تاکید کرد: نباید جایگاه شورای نگهبان را زیر سوال برد و در این زمینه می توان به فرمایشات مقام معظم رهبری و امام راحل توجه کرد و قانون را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
انتهای پیام/

 
Secured by Siteground Web Hosting