bbbbb40
کنایه‌های مقام دولتی به اقدامات امنیتی سپاه چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر خبری   
شنبه ، 5 اسفند 1396 ، 11:02
«محمدرضا خبّاز»، فعال اصلاح‌طلب و استاندار سابق سمنان در دولت رئیس‌جمهور روحانی، به تازگی طی یادداشتی در روزنامه آرمان امروز با اشاره به انتقادات مختلف از عملکرد دولت، نوشت: 326
4106
-عده‌ای از منتقدان- همان کاری را انجام می‌دهند که شبکه‌های بیگانه آمریکایی و صهیونیستی انجام می‌دهند.

او سپس می‌گوید:

«در کشور یک وزارت اطلاعات بیشتر نداریم. یعنی تمام دستگاه‌هایی که می‌خواهند کار اطلاعاتی انجام دهند طبق قانون باید با محوریت این وزارتخانه اقدام کنند. در این راستا اگر دستگاه یا نهادی بخواهد برای خود مجموعه امنیتی جدای از وزارت اطلاعات طراحی کند، این احتمال بسیار زیاد است که ناهماهنگی‌هایی به‌وجود بیاید که نتیجه‌ای جز وارد شدن ضربه به کشور نداشته باشد. در قضیه آقای سیدامامی هم ناهماهنگی‌هایی دیده می‌شود و خوب است که با روشنگری اجازه شکل‌گیری آثار سوء داده نشود.»

خبّاز همچنین تصریح می‌کند:

آنهایی که امروز اینگونه به دولت و خصوصا وزارت اطلاعات و شخص وزیر به زبان‌های مختلف طعنه می‌زنند، زمانی که این وزارتخانه با گرفتن اطلاعات درست داعش را در نطفه خفه کرد، یک دستمریزاد و خسته نباشید به این مجموعه گفتند که حالا نسبت به این وزارتخانه و عملکردش معترض می‌شوند؟ جریاناتی که درصدند دولت را تضعیف کنند، هر اتفاقی را دستاویز این میل مفرط قرار می‌دهند.[3]

*مشخص نیست منظور خبّاز از دیده شدن «ناهماهنگی‌هایی در پرونده سیدامامی»! چیست! آیا تداخلی صورت گرفته؟ جرمی اثبات نشده یا نهادی مرتکب یک عمل غیر قانونی شده است؟!

پر واضح آنست که در قضیه دستگیری جاسوسان مرتبط با محیط زیست هیچیک از این سه رخداد وجود نداشته است و خوب بود که آقای خبّاز این منظور خود را نیز مثل سایر مقولات مورد نظرش در یادداشت مذکور دقیقا توضیح می‌داد.

در ماجرای داعش نیز اگرچه کسی نباید و نمی‌تواند منکر خدمات سربازان گمنام امام زمان(عج) در قبال عقیم گذاشتن نقشه‌های گروهک‌های معاند از جمله داعش باشد و حتی عملیات‌های مهمی هم در این زمینه از سوی وزارت اطلاعات انجام شده است اما تمام نهادهای کشور در ماجرای محو داعش زیر نظر فرماندهی کل قوا و در ادامه شخص سردار سلیمانی، فرمانده سپاه قدس عمل کردند.

در واقع باید تاریخ را درست نوشت و تغییر سر و شکل تاریخ آنهم توسط یک جریان خاص سیاسی که در اوایل فتنه سوریه، تروریست‌ها را دکتر و مهندس و معلّم و در یک کلام «مردم»! می‌نامید که فقط قصد انتقاد از حکومت را دارند؛ مشکوک به نظر می‌رسد.

ضمن اینکه پسندیده نبود آقای خبّاز برای ابراز کنایه‌های خود به نهادها و افراد امین نظام، وزارت اطلاعات را بهانه کند.


 
Secured by Siteground Web Hosting